Alexander Bah  Stejně jako Jurásek odešel do Portugalska ze Slavie. Alexander Bah byl v Edenu rok a půl, českou soutěž však rychle přerostl a posunul se dál. Pětadvacetiletý dánský reprezentační obránce by se ovšem mohl brzy stěhovat znovu. V Lisabonu Bah odehrál parádní ročník a zaujal další kluby. Údajně i slavnou Barcelonu.
 Mihailo Ristič  Pamatujete? Mihailo Ristič byl jedním z hráčů, které trenér Andrea Stramaccioni přivedl do Sparty. Srbský reprezentant se ale na Letné neprosadil a moc toho v rudém neodehrál. Ze Sparty se po roce vrátil do Krasnodaru, pak byl ve francouzském Montpellier a před rokem odešel do Portugalska. V Benfice se ale sedmadvacetiletý Srb příliš neprosadil.
 Ángel Di María  Psal se rok 2010, když Ángel Di María opustil Benficu a přestoupil do Realu Madrid. Poté hrál v Manchesteru United, PSG a poslední rok kopal za Juventus. V létě se spekulovalo o jeho odchodu do USA, mistr světa z Kataru se ale nakonec vrátil do Portugalska. Benfice se upsal na rok.
 Petar Musa  Chorvatský reprezentační útočník, stejně jako Bah s Juráskem, odešel do Portugalska ze Slavie. Do Lisabonu to ovšem vzal oklikou přes Boavistu, odkud ho loni v létě koupila za 5,5 milionů eur Benfica. Pětadvacetiletý forvard sice neměl pevný flek v základní sestavě, neodehrál však vůbec špatný ročník. K portugalskému titulu svému týmu pomohl sedmi góly, další dva zásahy přidal v Lize mistrů.
5
Fotogalerie

Spoluhráči Davida Juráska v Benfice: slávisté, bývalý sparťan i Messiho parťáci

David Jurásek podle očekávání opustil Slavii a přestoupil do Portugalska. Nově bude své umění předvádět v lisabonské Benfice.

Benfica získala v uplynulém roce portugalské ligy titul, v Lize mistrů došla až do čtvrtfinále. Před Davidem Juráskem je obrovská výzva. S kým se v Benfice potká? Jména pěti jeho nových spoluhráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Nicolás Otamendi

Nicolas Otamendi.jpg

Argentinský světový šampion z posledního mistrovství světa je v Benfice od roku 2020. Pětatřicetiletý stoper, který hrával i za Porto, Valencii a Manchester City, patří k největším personám portugalské soutěže. V Benfice Nicolás Otamendi dělá kapitána.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alexander Bah

Alexander Bah Benfica.jpg

Stejně jako Jurásek odešel do Portugalska ze Slavie. Alexander Bah byl v Edenu rok a půl, českou soutěž však rychle přerostl a posunul se dál. Pětadvacetiletý dánský reprezentační obránce by se ovšem mohl brzy stěhovat znovu. V Lisabonu Bah odehrál parádní ročník a zaujal další kluby. Údajně i slavnou Barcelonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mihailo Ristič

Mihailo Ristic.jpg

Pamatujete? Mihailo Ristič byl jedním z hráčů, které trenér Andrea Stramaccioni přivedl do Sparty. Srbský reprezentant se ale na Letné neprosadil a moc toho v rudém neodehrál. Ze Sparty se po roce vrátil do Krasnodaru, pak byl ve francouzském Montpellier a před rokem odešel do Portugalska. V Benfice se ale sedmadvacetiletý Srb příliš neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ángel Di María

Angel Di Maria Juve.jpg

Psal se rok 2010, když Ángel Di María opustil Benficu a přestoupil do Realu Madrid. Poté hrál v Manchesteru United, PSG a poslední rok kopal za Juventus. V létě se spekulovalo o jeho odchodu do USA, mistr světa z Kataru se ale nakonec vrátil do Portugalska. Benfice se upsal na rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petar Musa

Petar Musa Benfica.jpg

Chorvatský reprezentační útočník, stejně jako Bah s Juráskem, odešel do Portugalska ze Slavie. Do Lisabonu to ovšem vzal oklikou přes Boavistu, odkud ho loni v létě koupila za 5,5 milionů eur Benfica. Pětadvacetiletý forvard sice neměl pevný flek v základní sestavě, neodehrál však vůbec špatný ročník. K portugalskému titulu svému týmu pomohl sedmi góly, další dva zásahy přidal v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud