Společný výběr pražských S. Poskládali jsme zahraniční tým Sparty a Slavie

Derby je tady. Nejočekávanější zápas ligového podzimu mezi Slavií a Spartou letos bude nesmírně zajímavý. Nejen pro to, že do něj zasáhne Tomáš Rosický, ale také díky vlně cizinců, kteří si v něm odbudou premiéru.

slavia.jpg

Oba pražské kluby v létě mohutně posilovaly a investovaly miliony korun do nových posil. Letenští získali 11 nových cizinců a hodně rušno bylo také v Edenu, kam přišel například bývalý turecký reprezentant Halil Altintop. Toho jsme ale do společné slávisticko-sparťanské sestavy nezařadili. Jak by takový tým cizinců vypadal? To zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář - Martin Dúbravka (Sparta, Slovensko)

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Tohle byla snadná volba. Slovenský reprezentant se stal po odchodu Tomáše Koubka znovu sparťanskou jedničkou, v Edenu tuto roli zastává Jan Laštůvka, a tak u nás zvítězil Martin Dúbravka. Samotný úvod ročníku mu příliš nevyšel, v derby ale může ukázat své kvality.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce - Vjačeslav Karavajev (Sparta, Rusko)

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Trenér Stramaccioni ho trochu nepochopitelně odstavil, místo něj dostává přednost Ondřej Zahustel. Vjačeslav Karavajev měl nakročeno do Lokomotivu Moskva, z přestupu ale na poslední chvíli sešlo. Loni byl produktivní bek jedním z nejlepších hráčů Sparty, v našem týmu by měl pevnou pozici.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Stoper - Simon Deli (Slavia, Pobřeží slonoviny)

Simon Deli Slavia.jpg

Klíčový hráč Slavie. Skála, na které je postavená hra celé obranné řady. Okolo reprezentanta Pobřeží slonoviny krouží zahraniční kluby, přes léto zůstal v Edenu, v zimě ale možná odejde. Údajně má ve smlouvě dokonce výstupní klauzuli...

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 12

Stoper - Semih Kaya (Sparta, Turecko)

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia sází na Jakuba Jugase, ve Spartě se dostal do sestavy David Hovorka. Připraven je také Slovák Lukáš Štětina a turecký reprezentant Semih Kaya. Posila z Galatasaraye je sice momentálně zraněná, pro Stramaccioniho potřeby je ale volbou číslo jedna.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce - Costa Nhamoinesu (Sparta, Zimbabwe)

Costa 2.jpg

Slavia přivedla na hostování ukrajinského reprezentanta Eduarda Sobola, který se v úvodu angažmá jeví velmi dobře a na kontě má i jeden ligový gól. Zároveň má ale smůlu v tom, že nyní dostává přednost v životní formě hrající Jan Bořil, který se dostal i do národního týmu. I proto jsme ukázali na zkušeného reprezentanta ze Zimbabwe.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník - Danny (Slavia, Portugalsko)

Danny Slavia.jpg

Hlavní tvář letních slávistických nákupů. Bývalý portugalský reprezentant dorazil z Petrohradu, ve kterém měl řadu let pevnou pozici. Výkonnostně převyšuje zbytek ligy, trápí ho ale zdravotní problémy. V lize odehrál jen tři zápasy a na kontě má jediný gól. Jeho potenciál je daleko větší.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník - Michael Ngadeu (Slavia, Kamerun)

Michael Ngadeu.jpg

Opora kamerunské reprezentace se v době absence Simona Deliho přesunula do středu obrany. Tam vládl, stejně jako uprostřed slávistické zálohy. Michael Ngadeu je v Edenu druhým rokem a patří k nepostradatelným článkům sestavy. V létě okolo něj kroužily kluby z Francie i Premier League.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Levý záložník - Miroslav Stoch (Slavia, Slovensko)

Miroslav Stoch Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přišel na poslední chvíli, Slavia ho však ještě zvládla zapsat na soupisku pro Ligu mistrů a Miroslav Stoch patřil v odvetě s APOELem k nejlepším hráčům. Do druhého poločasu ale vinou zranění nezasáhl a výkon pražského celku šel výrazně dolů. Teď už je fit a zase o sobě dává pořádně vědět.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 12

Pravý útočník - Jonathan Biabiany (Sparta, Francie)

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Trenér Stramaccioni o něj stál celé léto, získal ho ale až poté, co Sparta vyhořela v předkole Evropské ligy. Jonathan Biabiaby se ihned po svém příchodu z Interu Milán zabydlel v základní sestavě a patří k nejlepším hráčům letenského týmu. Nohy rychlé jako on má jen málokdo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 12

Střední útočník - Mick van Buren (Slavia, Nizozemsko)

Mick van Buren Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Jedničkou na hrotu slávistické sestavy je Milan Škoda, k němu přibyl Tomáš Necid. Sparta má Davida Lafatu a Marca Janka, ten ale zklamal a nehraje. Koho tedy do společné zahraniční sestavy? Jedno jméno se nabízí - Mick van Buren. Pětadvacetiletý nizozemský forvard či krajní záložník se skvěle prezentoval v přípravě a nahlas si řekl o místo. V posledních třech ligových zápasech byl v základní sestavě, proti Mladé Boleslavi si připsal první dva ligové góly.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 12 / 12

Levý útočník - Tal Ben Chaim (Sparta, Izrael)

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

V létě přišel jako nejzvučnější sparťanská posila. Klub z Letné za něj zaplatil 78 milionů korun a učinil z něj nejdražšího ligového hráče všech dob. Tal Ben Chaim v sobě skrývá ohromný potenciál, z něhož už část ukázal. Ale co se v něm všechno skrývá, to ještě sparťanští fanoušci nepoznali. Jeho výkony jsou mírným zklamáním, izraelská hvězda ale ještě neřekla poslední slovo.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud