Špás za 200 milionů korun. Podívejte se, jak Sparta platila za Izraelce Ben Chaima

Na Letné se plánuje další řez sestavou. Spartu opustí několik hráčů širokého kádru, který je však už nyní o jedno jméno chudší. Soubor kouče Václava Kotala opustil Tal Ben Chaim.

Třicetiletý Ben Chaim přišel do Sparty v roce 2017. Za tým z Letné ale od té doby odehrál jen dvacet zápasů, ve kterých posbíral pouhé dvě asistence. Spartu přitom jeho téměř tříleté působení vyšlo zhruba na 200 milionů korun. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Přestup za 76 milionů korun

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Ben Chaim byl jednou z řady posil, kterou do Sparty přivedl trenér Andrea Stramaccioni. Pražané za izraelského křídelníka zaplatili 76 milionů korun a on se tehdy stal nejdražším hráčem v ligové historii. Jeho rekord překonal až o rok později Peter Olayinka, kterého za více než 80 milionů korun přivedla Slavia.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Tučný přestupový bonus

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Sparta pořádně zaplatila také za hráčův přestupový bonus, který se podle informací portálu iSport.cz pohyboval na hranici 13 milionů korun. Na Letné věřili, že jim tuto částku vrátí výkony na hřišti, kde měl Spartě pomoct k titulům a do pohárové Evropy. Jenže to se šeredně přepočítali.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tři miliony korun za měsíc

Tal ben Haim 2.jpg

Ben Chaim se zároveň stal jedním z nejlépe placených hráčů ligy. Přestože ho trápily vleklé zdravotní problémy a v lize si za Spartu zahrál naposledy v červenci roku 2018, měl prý pobírat tři miliony korun za měsíc. Suma sumárum, jeho nevydařené angažmá Spartu vyšlo zhruba na 200 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud