Christoph Knasmüllner   Ke klíčovým hráčům Rapidu patří také Christoph Knasmüllner, jenž před lety sbíral zkušenosti v mládeži Bayernu Mnichov nebo Interu Milán. Působil taky v Ingolstadtu, hrál za anglické Barnsley a v létě roku 2018 přišel do Rapidu. V uplynulém ročníku se devětadvacetiletý ofenzivní záložník uvedl dvanácti góly.  Foto: Profimedia.cz
 Thorsten Schick   K hodně důležitým postavám sestavy Rapidu patří také Thorsten Schick, jenž do Vídně přišel v létě roku 2019 ze švýcarského Bernu. Bývalý mládežnický reprezentant, který nastupuje na pravé straně hřiště, v uplynulé bundesligové sezoně zaznamenal jedenáct asistencí (čtyři přidal i v Evropské lize) a třikrát se zapsal i mezi střelce. Rapid na služby jednatřicetiletého Schicka hodně spoléhá.  Foto: Profimedia.cz
 Yusuf Demir   Portál transfermarkt.de stanovil jeho tržní cenu na osmi milionech eur, což z něj dělá nejdražšího hráče Rapidu. Yusuf Demir v sobě skrývá ohromný potenciál - je mu totiž teprve osmnáct let a patří k obrovským talentům rakouského fotbalu. V uplynulém ročníku rakouské Bundesligy mladý ofenzivní záložník nastřílel šest gólů a přidal i tři nahrávky.  Foto: Profimedia.cz
 Ercan Kara   Obrana Sparty si na něj bude muset dát zatraceně velký pozor. Ercan Kara dal v minulé sezoně rakouské ligy 15 branek, přidal devět asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu. Pětadvacetiletý útočník, který na jaře debutoval i v rakouské reprezentaci, bude v duelech se Spartou zřejmě hodně vidět. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Spartu čeká těžká překážka. Podívejte se na 5 největších hvězd Rapidu Vídeň

Sparta už ví, na koho narazí v předkole Ligy mistrů. Tým trenéra Pavla Vrby bude bojovat s Rapidem Vídeň, proti kterému by letenští měli být favoritem. Nečeká je ale nic snadného.

Rakouská reprezentace se dostala na letošní EURO, do konečné nominace se však nevešel ani jeden hráč Rapidu. To ale neznamená, že by měl soupeř Sparty v boji o Ligu mistrů špatný tým. Naopak, Rapid má na soupisce řadu zajímavých hráčů. Jména jeho pěti největších hvězd najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Taxiarchis Fountas 

Taxiarchis Fountas.jpg

Na soupisce Rapidu je i několik cizinců. Jedním z nich je řecký útočník Taxiarchis Fountas, jenž je v týmu od roku 2019. Pětadvacetiletý forvard má za sebou velmi dobrou sezonu, během níž nastřílel celkově 14 branek. Sparťanská obrana bude muset sedminásobného řeckého reprezentanta hodně hlídat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Christoph Knasmüllner 

Christoph Knasmüllner.jpg

Ke klíčovým hráčům Rapidu patří také Christoph Knasmüllner, jenž před lety sbíral zkušenosti v mládeži Bayernu Mnichov nebo Interu Milán. Působil taky v Ingolstadtu, hrál za anglické Barnsley a v létě roku 2018 přišel do Rapidu. V uplynulém ročníku se devětadvacetiletý ofenzivní záložník uvedl dvanácti góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Thorsten Schick 

Thorsten Schick.jpg

K hodně důležitým postavám sestavy Rapidu patří také Thorsten Schick, jenž do Vídně přišel v létě roku 2019 ze švýcarského Bernu. Bývalý mládežnický reprezentant, který nastupuje na pravé straně hřiště, v uplynulé bundesligové sezoně zaznamenal jedenáct asistencí (čtyři přidal i v Evropské lize) a třikrát se zapsal i mezi střelce. Rapid na služby jednatřicetiletého Schicka hodně spoléhá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Yusuf Demir 

Yusuf Demir.jpg

Portál transfermarkt.de stanovil jeho tržní cenu na osmi milionech eur, což z něj dělá nejdražšího hráče Rapidu. Yusuf Demir v sobě skrývá ohromný potenciál - je mu totiž teprve osmnáct let a patří k obrovským talentům rakouského fotbalu. V uplynulém ročníku rakouské Bundesligy mladý ofenzivní záložník nastřílel šest gólů a přidal i tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ercan Kara 

Ercan Kara.jpg

Obrana Sparty si na něj bude muset dát zatraceně velký pozor. Ercan Kara dal v minulé sezoně rakouské ligy 15 branek, přidal devět asistencí a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu. Pětadvacetiletý útočník, který na jaře debutoval i v rakouské reprezentaci, bude v duelech se Spartou zřejmě hodně vidět.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud