Jason Denayer – 25 mil. eur  Šestadvacetiletý stoper, který může naskočit ve středu zálohy i na kraji obrany, má hodně zajímavý fotbalový životopis. Byl v Celticu, Galatasarayi nebo Manchesteru City, odkud před třemi lety přestoupil za deset milionů eur do Lyonu. Jason Denayer, který odehrál více než tři desítky zápasů v belgické reprezentaci, patří k velkým oporám týmu.
 Bruno Guimaraes -  30 mil. eur   Lyon má v týmu i několik Brazilců. Jedním z nich je Bruno Guimaraes, jenž do Francie přišel z rodné země před rokem a půl za dvacet milionů eur. Třiadvacetiletý střední záložník, který si zahrál s brazilskou reprezentací i na olympiádě v Tokiu, se ihned zařadil k ústředním postavám francouzského celku. 
 Houssem Aouar – 35 mil. eur  Hned dva hráči Lyonu stojí podle portálu transfermarkt.de 35 milionů eur. Jedním z nich je Houssem Aouar, jenž se v Lyonu dokonce narodil. Loni na jaře stál 55 milionů eur, pak ale jeho hodnota klesla. Třiadvacetiletý záložník, který má na kontě i jeden start ve francouzské reprezentaci, má každopádně nakročeno ke skvělé kariéře. Za Lyon odehrál téměř dvě stovky soutěžních zápasů, ve kterých nasázel 38 branek a přidal 34 asistencí. 
 Lucas Paquetá - 35 mil. eur   Zřejmě největší hvězdou současného Lyonu je Lucas Paquetá, jenž do Francie přišel před rokem za dvacet milionů eur z milánského AC. V uplynulém ročníku francouzské ligy dal devět branek a letos se trefil už čtyřikrát. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník má na kontě i 26 startů a pět branek v brazilské reprezentaci. 
5
Fotogalerie

Spartu čeká francouzský velkoklub. Toto je 5 nejdražších hráčů na soupisce Lyonu

Spartu dnes čeká v Evropské lize velmi těžký soupeř. Narazí na slavný francouzský Lyon.

Lyon býval před několika lety pravidelným účastníkem Ligy mistrů. I nyní má slavný francouzský klub ohromnou sílu a jeho soupiska disponuje řadou známých jmen. Za Lyon hrají například Xherdan Shaqiri nebo Jerome Boateng, ale také další skvělí fotbalisté. Jména pěti nejdražší z nich, podle portálu transfermarkt.de, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Rayan Cherki – 23 mil. eur 

Rayan Cherki.jpg

Je to talent jako hrom. Rayna Cherki má teprve osmnáct let, dřímá v něm ale ohromný potenciál. Lyon si mladého ofenzivního záložníka, který má na kontě i jeden start ve francouzské reprezentační jednadvacítce, pořádně hýčká a ví, že v něm má veliký klenot. Ještě o něm hodně uslyšíme. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jason Denayer – 25 mil. eur 

Jason Denayer.jpg

Šestadvacetiletý stoper, který může naskočit ve středu zálohy i na kraji obrany, má hodně zajímavý fotbalový životopis. Byl v Celticu, Galatasarayi nebo Manchesteru City, odkud před třemi lety přestoupil za deset milionů eur do Lyonu. Jason Denayer, který odehrál více než tři desítky zápasů v belgické reprezentaci, patří k velkým oporám týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bruno Guimaraes -  30 mil. eur 

Bruno Guimaraes.jpg

Lyon má v týmu i několik Brazilců. Jedním z nich je Bruno Guimaraes, jenž do Francie přišel z rodné země před rokem a půl za dvacet milionů eur. Třiadvacetiletý střední záložník, který si zahrál s brazilskou reprezentací i na olympiádě v Tokiu, se ihned zařadil k ústředním postavám francouzského celku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Houssem Aouar – 35 mil. eur 

Houssem Aouar.jpg

Hned dva hráči Lyonu stojí podle portálu transfermarkt.de 35 milionů eur. Jedním z nich je Houssem Aouar, jenž se v Lyonu dokonce narodil. Loni na jaře stál 55 milionů eur, pak ale jeho hodnota klesla. Třiadvacetiletý záložník, který má na kontě i jeden start ve francouzské reprezentaci, má každopádně nakročeno ke skvělé kariéře. Za Lyon odehrál téměř dvě stovky soutěžních zápasů, ve kterých nasázel 38 branek a přidal 34 asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lucas Paquetá - 35 mil. eur 

Lucas Paquetá Lyon.jpg

Zřejmě největší hvězdou současného Lyonu je Lucas Paquetá, jenž do Francie přišel před rokem za dvacet milionů eur z milánského AC. V uplynulém ročníku francouzské ligy dal devět branek a letos se trefil už čtyřikrát. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník má na kontě i 26 startů a pět branek v brazilské reprezentaci. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud