Spartě se uzdravují marodi. Tito tři hráči už naskočili do posledního zápasu B týmu

Tak bídný start do nového ročníku Fortuna ligy na Letné určitě nečekali. Sparťanský kouč Václav Jílek stále nenašel optimální složení sestavy, už brzy by ale mohl využít služeb několika nedávných marodů.

Bez názvu1.jpg

Sparta byla před sezonou znovu pasována do role jednoho z ligových favoritů. Zdálo se, že cesta, po níž se v létě vydala, je správná. Jenže letenští znovu tápou a po osmi odehraných kolech jsou v tabulce až sedmí. Spartu trápí bídná forma i marodka, ovšem tři hráči už nastoupili v posledním utkání za béčko a už brzy by tak mohli „povýšit“ zpátky do prvního týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Andreas Vindheim

Andreas Vindheim.jpg

Do Sparty přišel v létě za více než třicet milionů korun a měl pomoct vyřešit problém na pravém kraji obrany. Jenže Andreas Vindheim se zranil a v lize zatím neodehrál ani minutu. To by se však mohlo změnit, má za sebou první start ve sparťanském B týmu, odkud by se čtyřiadvacetiletý norský bek měl přesunout do Jílkovy družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Lischka

David Lischka Sparta 2 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Spartu trápí neskutečné chyby stoperů. Drahý Semih Kaya vysedává mezi náhradníky, Uroš Radakovič odešel do Ruska a přesvědčivé výkony nepodává ani Lukáš Štětina. Jílek o to více čeká na Davida Lischku, jenž v létě dorazil z Jablonce. Kdy si jej vytáhne do svého týmu?

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Izraelský fotbalista dorazil před dvěma lety za více než 70 milionů korun. V úvodním ročníku zasáhl do 18 zápasů a loni si vinou zranění připsal jen dva starty. Gólově se však neprosadil ani jednou a připsal si pouhé dvě asistence. Zdálo se, že jeho dny na Letné jsou sečteny, pak se ale blýskl v zápase B týmu proti Hostouni, kde během první půle stihl dát dvě branky a přidal dvě nahrávky. Pomůže mu to u Jílka?

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud