5
Fotogalerie

Spartě se rozpadla obrana. 5 důležitých beků, kteří byli v závěru sezony mimo hru

Ligový fotbalový podzim je minulostí. Týmy teď budou lovit posily, ale taky léčit šrámy. Platí to i pro Spartu.

Že Sparta bojuje s rozsáhlou marodkou, to není nic výjimečného. Stejně jako fakt, že zdravotní problémy trápí obránce rudého týmu. V závěru podzimu bylo mimo hru hned pět sparťanských beků, jejichž jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Andreas Vindheim 

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý norský bek měl být jedničkou na pravém kraji sparťanské obrany, jenže to se zatím nestalo. Andreas Vindheim toho moc neukázal ani během podzimu, kdy si připsal pouhých šest startů. V základní sestavě byl naposledy v září, na hřišti během listopadu, v závěru podzimu ho navíc trápily zdravotní problémy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka 

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační stoper, který zaujal velmi dobrými výkony na letním EURU, zasáhl do letošní sezony vinou zdravotních problémů později. V lize však zvládl jen šest startů a na hřišti nepůsobil tak, jako na evropském šampionátu. Na začátku listopadu se v duelu s Lyonem navíc zranil a od té doby je mimo hru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Filip Panák 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na svou šanci čekal ve Spartě hodně dlouho. Kvůli jeho zdravotním problémům nebylo jasné, jestli se ještě vrátí do akce, svůj comeback ale zvládl na výbornou. Bývalý útočník se stal sparťanským stoperem číslo jedna, naskočil do Evropské ligy a dostal se i do reprezentace. V závěru sezony ale šestadvacetiletý Filip Panák vypadl kvůli otřesu mozku. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dávid Hancko 

Dávid Hancko Sparta 21.jpg

Ve Spartě dva roky hostoval, v létě už se ale stal kmenovým hráčem rudého týmu a během celého podzimu patřil ke klíčovým hráčům Pražanů. Čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentační bek dal letos v lize čtyři góly, přidal tři nahrávky a velmi dobré zápasy odehrál i v pohárové Evropě. Do posledního duelu s Hradcem Králové ale vinou zdravotních problémů nezasáhl. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Casper Höjer 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě si od své letní posily hodně slibovali, během přípravy Casper Höjer vypadal dobře, jenže v lize zvládl jen jeden start a v boji o Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň se zranil. Na podzim už toho více nepředvedl, nyní už je ale zpátky v tréninkovém procesu a během zimy opět zabojuje o místo v základní sestavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud