Sparťanské stálice. Tito hráči z Letné letos odehráli nejvíc zápasů v základní sestavě

Sparta v letošní sezoně odehrála devět zápasů – sedm v domácí soutěži a dva v Evropské lize. Jenže kouč Václav Jílek dosud nenašel optimální sestavu, ve které má pouze pár jistot.

Jílkovi se zatím nepodařilo najít optimální složení stoperské dvojice, míchá se středem zálohy i s útočníky, kde se o místo dělí nepříliš produktivní Libor Kozák a Benjamin Tetteh. Spolehnout se tak může v podstatě jen na mladého Adama Hložka, Marka Hanouska a tři další hráče, kteří letos odehráli minimálně osm zápasů v základní sestavě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michal Sáček

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Trenér Jílek před sezonou určil několik hráčů, kteří se na Letné budou „dělit“ o kapitánské céčko. Michal Sáček mezi nimi nebyl, ale byl to právě on, kdo v posledním zápase v Liberci přivedl rudou družinu na trávník jako první. Dvaadvacetiletý univerzál začal ročník ve středu zálohy, jenže se brzy přesunul na pravý kraj obrany, kde odvádí velmi dobré služby.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatímco v uplynulých dvou sezonách se pohyboval na hraně základní sestavy a lavičky náhradníků, aktuálně je jedním z tahounů letenského týmu. Třiadvacetiletý srbský rychlík se zabydlel na levém křídle, odkud v každém zápase podniká nebezpečné manévry na obrany soupeřů. V základní sestavě nebyl pouze v úvodním duelu se Slováckem, od té doby v ní nechyběl.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Florin Nita

florin Nita 2019 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jediným hráčem sparťanské kabiny, který letos nechyběl na hřišti ani minutu, je Florin Nita. Ten zasáhl do všech sedmi ligových kol a velmi dobré výkony podal i v předkole Evropské ligy s Trabzonsporem, od kterého dostal dohromady čtyři branky. V domácí soutěži dvaatřicetiletý rumunský reprezentační brankář inkasoval jedenáctkrát.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud