Dávid Hancko Slovenský reprezentační stoper ve Spartě už loni hostoval z italské Fiorentiny. Letenští o něj měli zájem, opce na jeho odkup ale byla vysoká. Pražanům se ji však povedlo snížit, a tak je Dávid Hancko ve Spartě na hostování i letos. Měl by být jedním z pilířů sestavy, vinou zranění ale zasáhl jen do šesti duelů. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​
 Ondřej Čelůstka Bývalý bek Slavie přišel do Sparty v létě z Turecka. Reprezentační stoper se ihned zařadil mezi ústřední postavy, jenže i jej trápí zdravotní problémy. V sezoně si zatím připsal jedenáct startů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​
 David Lischka Když do Sparty přicházel z Jablonce, čekalo se, že se na Letné stane stoperem číslo jedna. David Lischka dostal už hodně prostoru, na Letné od něj ale čekali víc. V zimě se dokonce spekulovalo o jeho možném odchodu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí ml. Na stoperu může naskočit také Ladislav Krejčí mladší, jenž však stále více hraje ve středu zálohy. Nyní je ale mimo hru – mladý univerzál totiž pyká za tvrdý faul z duelu s Pardubicemi. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Sparťanské šachy ve středu obrany. 8 hráčů, kteří letos naskočili na postu stopera

Spartu letos, stejně jako v minulých sezonách, trápí rozsáhlá marodka. Ta ve velkém zasáhla i post stopera.

Bez názvu.jpg

Sparta se v letošním ročníku opět potýká s velkou marodkou, a tak kouč Václav Kotal musí často improvizovat. Například ve středu sparťanské obrany se letos protočilo už osm hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Dávid Hancko

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační stoper ve Spartě už loni hostoval z italské Fiorentiny. Letenští o něj měli zájem, opce na jeho odkup ale byla vysoká. Pražanům se ji však povedlo snížit, a tak je Dávid Hancko ve Spartě na hostování i letos. Měl by být jedním z pilířů sestavy, vinou zranění ale zasáhl jen do šesti duelů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​

Pokračování 3 / 9

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý bek Slavie přišel do Sparty v létě z Turecka. Reprezentační stoper se ihned zařadil mezi ústřední postavy, jenže i jej trápí zdravotní problémy. V sezoně si zatím připsal jedenáct startů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 4 / 9

David Lischka

David Lischka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Když do Sparty přicházel z Jablonce, čekalo se, že se na Letné stane stoperem číslo jedna. David Lischka dostal už hodně prostoru, na Letné od něj ale čekali víc. V zimě se dokonce spekulovalo o jeho možném odchodu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 5 / 9

Ladislav Krejčí ml.

Ladislav Krejčí 20_2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na stoperu může naskočit také Ladislav Krejčí mladší, jenž však stále více hraje ve středu zálohy. Nyní je ale mimo hru – mladý univerzál totiž pyká za tvrdý faul z duelu s Pardubicemi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 6 / 9

David Pavelka

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na Letné se objevil v průběhu podzimu. Sparta o reprezentačního záložníka hodně stála a David Pavelka se ihned stal jednou z ústředních postav družiny trenéra Kotala. Jeho místo je uprostřed záložní řady, kvůli nouzi na postu stopera však už několikrát musel naskočit i ve středu obrany.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 7 / 9

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý Sparta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vzhledem k rozsáhlé marodce dostává zřejmě více prostoru, než očekával. Dominik Plechatý naskočil v základní sestavě i v posledním duelu proti Baníku. Jednadvacetiletý bek letos zasáhl do devíti zápasů, ve kterých sbírá velmi cenné zkušenosti.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 8 / 9

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina 19.jpg

Ještě v minulé sezoně se zdálo, že ze Sparty odejde. Na Letné s ním nepočítali, Lukáš Štetina nehrál a spekulovalo se o možné změně jeho dresu. Nakonec ale dostal ještě jednu šanci, chopil se jí za pačesy a letošní ročník načal v základní sestavě. Od podzimu je ale kvůli zranění mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Martin Vitík

Martin Vitík Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Spartě už se prosadili teenageři Adam Hložek s Adamem Karabcem. Dalším mladíkem do party je sedmnáctiletý stoper Martin Vitík, který zasáhl už do pohárového duelu proti AC Milán. V duelu s Baníkem si odbyl i ligovou premiéru a na hřišti rozhodně nezklamal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud