Milan Heča (29 let) - Do Sparty před sezonou přišel o tři roky mladší Dominik Holec, pozici jedničky mezi třemi tyčemi ale udržel Milan Heča. Devětadvacetiletý gólman, jenž na Letnou dorazil do Slovácka, zasáhl i do úvodního duelu letošního ročníku proti Brnu. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Čelůstka (31 let) - Sparta byla v létě aktivní a přivedla několik posil. Jednou z nich byl jednatřicetiletý reprezentační stoper Ondřej Čelůstka, který na Letnou dorazil z Turecka. Někdejší bek Slavie, který si zahrál i v Anglii nebo Německu, se ihned zabydlel v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Libor Kozák (31 let) - Jednatřicetiletý útočník, který si zahrál za Lazio Řím nebo Aston Villu, dal v loňském ročníku 14 branek a společně s Petarem Musou se podělil o korunu pro krále ligových střelců. Nový ročník ale Libor Kozák začal mezi náhradníky. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Bořek Dočkal (31 let) - V září mu bude 32 let, o své místo se ale bát nemusí. Bořek Dočkal je klíčovým hráčem a kapitánem sparťanské družiny, o čemž přesvědčil v úvodním kole nového ligového ročníku. K výhře proti Zbrojovce pomohl dvěma góly. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparťanská kabina se mění. Toto je 5 nejstarších hráčů, kteří působí na Letné

Tomáš Rosický zase mění Spartu. Z Letné odešlo několik nepotřebných hráčů a pražský tým by letos měl už konečně bojovat o titul. V týmu jsou navíc jen čtyři třicátníci.

Bořek Dočkal Sparta 20 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ze Sparty v létě odešli Costa Nhamoinesu nebo Georges Mandjeck. Kariéru pak ukončil i zkušený David Bičík. Kteří hráči z Letné jsou tedy nyní nejstarší? Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Milan Heča (29 let)

Milan Heča Sparta MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Do Sparty před sezonou přišel o tři roky mladší Dominik Holec, pozici jedničky mezi třemi tyčemi ale udržel Milan Heča. Devětadvacetiletý gólman, jenž na Letnou dorazil do Slovácka, zasáhl i do úvodního duelu letošního ročníku proti Brnu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka (31 let)

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta byla v létě aktivní a přivedla několik posil. Jednou z nich byl jednatřicetiletý reprezentační stoper Ondřej Čelůstka, který na Letnou dorazil z Turecka. Někdejší bek Slavie, který si zahrál i v Anglii nebo Německu, se ihned zabydlel v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Libor Kozák (31 let)

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Jednatřicetiletý útočník, který si zahrál za Lazio Řím nebo Aston Villu, dal v loňském ročníku 14 branek a společně s Petarem Musou se podělil o korunu pro krále ligových střelců. Nový ročník ale Libor Kozák začal mezi náhradníky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Bořek Dočkal (31 let)

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V září mu bude 32 let, o své místo se ale bát nemusí. Bořek Dočkal je klíčovým hráčem a kapitánem sparťanské družiny, o čemž přesvědčil v úvodním kole nového ligového ročníku. K výhře proti Zbrojovce pomohl dvěma góly.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Florin Nita (33 let)

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nejstarší hráčem sparťanské soupisky je Florin Nita. Je však otázkou, jak dlouho ještě třiatřicetiletý gólman na Letné zůstane. Brankářskou jedničkou Sparty je Milan Heča, kterému by měl krýt záda Dominik Holec. Budoucnost Rumuna Nity je proto nejistá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud