Adam Polášek  Loňskou sezonu načal ve Vítkovicích, pak ale zamířil zpátky do Sparty, se kterou válčí už v pátém play-off. Bude z toho premiérový titul? Třicetiletý Adam Polášek má velmi dobrou formu a patří ke klíčovým bekům týmu. V základní části posbíral 13 bodů a dalších pět jich přidal ve vyřazovacích bojích. Stejně jako Tomáš Pavelka.
 David Tomášek  Šestadvacetiletý útočník odešel před sezonou ze Sparty do Chabarovsku. V KHL si nevedl zle, před koncem základní části se ale vrátil do Prahy a ihned se zařadil mezi výrazné opory. V sedmi zápasech základní části posbíral 11 bodů a v play-off jich přidal už dalších třináct. David Tomášek dal šest branek, zapsal sedm asistencí a je nejproduktivnějším hráčem celého play-off.
 Filip Chlapík  Stejně bodů jako Tomášek má na kontě taky Filip Chlapík, jenž se zatím trefil pětkrát a přidal osm nahrávek. Čtyřiadvacetiletý útočník, který po sezoně odejde do Švýcarska, tak navázal na parádní základní část, v níž byl nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Na olympiádu se překvapivě nedostal, na mistrovství světa už by ale startovat měl.
 Erik Thorell  Sparta sáhla při výběru zahraničních posil už mnohokrát vedle, sázka na Erika Thorella se ale Pražanům vyplácí. Třicetiletý švédský útočník dorazil v létě ze švýcarského Zugu a základní část končil s 52 body. Další čtyři góly a čtyři asistence už přidal v play-off. Umí být rozdílovým hráčem.
5
Fotogalerie

Sparťanská jízda nekončí. 5 hvězd, které mohou Pražany dovést až k titulu

Dokázali to! Hokejisté Sparty se dostali po šesti letech do finále a zabojují o extraligový titul, na který čekají od roku 2007.

Nejdřív poslali ze hry Liberec, v semifinále i České Budějovice a v boji o extraligové zlato je čeká Třinec. Dokážou Pražané uspět? Jména pěti hráčů, kteří v play-off předvádí parádní výkony a mohou tým dovést až na úplný vrchol, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Július Hudáček

profimedia-0669521422.jpg

Sparta do sezony vstoupila s brankářem Alexanderem Salákem, ten ale v průběhu ročníku odešel. Mezitím dorazil do Sparty Matěj Machovský a před startem play-off taky Július Hudáček, jenž se stal během vyřazovacích bojů jedničkou. Třiatřicetiletý slovenský gólman, který dorazil z Rigy, dostal v šesti duelech jen devět branek, vychytal pět výher a úspěšností zákroků se pohybuje nad 93,5 procenty. Vychytá Spartě titul?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Adam Polášek

profimedia-0653811332.jpg

Loňskou sezonu načal ve Vítkovicích, pak ale zamířil zpátky do Sparty, se kterou válčí už v pátém play-off. Bude z toho premiérový titul? Třicetiletý Adam Polášek má velmi dobrou formu a patří ke klíčovým bekům týmu. V základní části posbíral 13 bodů a dalších pět jich přidal ve vyřazovacích bojích. Stejně jako Tomáš Pavelka.

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Tomášek

profimedia-0680427546.jpg

Šestadvacetiletý útočník odešel před sezonou ze Sparty do Chabarovsku. V KHL si nevedl zle, před koncem základní části se ale vrátil do Prahy a ihned se zařadil mezi výrazné opory. V sedmi zápasech základní části posbíral 11 bodů a v play-off jich přidal už dalších třináct. David Tomášek dal šest branek, zapsal sedm asistencí a je nejproduktivnějším hráčem celého play-off.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Filip Chlapík

profimedia-0680427686.jpg

Stejně bodů jako Tomášek má na kontě taky Filip Chlapík, jenž se zatím trefil pětkrát a přidal osm nahrávek. Čtyřiadvacetiletý útočník, který po sezoně odejde do Švýcarska, tak navázal na parádní základní část, v níž byl nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Na olympiádu se překvapivě nedostal, na mistrovství světa už by ale startovat měl.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Erik Thorell

profimedia-0681967969.jpg

Sparta sáhla při výběru zahraničních posil už mnohokrát vedle, sázka na Erika Thorella se ale Pražanům vyplácí. Třicetiletý švédský útočník dorazil v létě ze švýcarského Zugu a základní část končil s 52 body. Další čtyři góly a čtyři asistence už přidal v play-off. Umí být rozdílovým hráčem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud