Martin Vitík  Teprve osmnáctiletý stoper debutoval ve Spartě už loni. Nakoukl i do Evropské ligy, na Letné se zabydlel v základní sestavě a nakonec naskočil do 17 zápasů. Jenže letos byl na hřišti jen jednou a v konkurenci Čelůstky, Panáka či Hancka se mu prosazuje složitě. Reprezentace s ním musí ale do budoucna počítat. 
 Matěj Polidar  Dalším postem, který trápí reprezentaci, je místo levého obránce. Jan Bořil je na několik měsíců mimo hru a Filip Novák ani Aleš Matějů se moc neosvědčili. O své místo se však hlásí taky jednadvacetiletý Matěj Polidar. Ten sice do Sparty přicházel jako hráč do ofenzivy, Pavel Vrba ho ale používá i na postu levého beka. Polidar musí ještě hodně věcí vypilovat, ukazuje ale zajímavý potenciál. 
 Adam Karabec Hodně velký talent v sobě ukrývá také Adam Karabec, jenž ve Spartě postupně přebírá roli po Bořku Dočkalovi. Loni osmnáctiletý záložník naskočil do 23 zápasů a dal tři branky, v posledních duelech ale chodí do hry převážně z lavičky náhradníků. V reprezentaci se každopádně dříve nebo později objeví. 
 Ladislav Krejčí Loni nabral parádní formu a spekulovalo se o jeho pozvánce na EURO. Jenže pak se Ladislav Krejčí zranil a sezona pro něj skončila. Fit není ani letos a Spartě hodně chybí. Až se ale dvaadvacetiletý záložník, jenž umí naskočit i na stoperu, uzdraví, tak by se měl podívat i do národního týmu. 
6
Fotogalerie

Sparťané se vrací do reprezentace. 6 dalších hráčů z Letné, kteří by se mohli dostat do národního týmu

Sparta se zvedá. Dobře se prezentuje v Evropě, v derby porazila Slavii a bude bojovat o titul. Hráči z Letné se vrací i do reprezentace.

V národním týmu se zase začali objevovat hráči Sparty. Do základní sestavy se dostali Ondřej Čelůstka, Jakub Pešek, Adam Hložek či Tomáš Wiesner, do národního týmu se podíval i Michal Sáček s Davidem Pavelkou, tím to ale končit nemusí. Jména šesti dalších hráčů z Letné, kteří by se mohli dostat do národního týmu, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Filip Panák 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Reprezentaci dlouho trápil problém se stopery. Na EURU sice zafungovala dvojice ve složení Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas, je však třeba hledět i dál. Prostor začíná dostávat David Zima a příležitost by měl dostat i Filip Panák. Pětadvacetiletý stoper se letos dostal z dlouhého zranění a na hřiště se vrátil v obdivuhodné formě. Zaujal i v Evropské lize a nahlas si řekl taky o pozornost kouče Šilhavého. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Martin Vitík 

Martin Vitík 2.jpg

Teprve osmnáctiletý stoper debutoval ve Spartě už loni. Nakoukl i do Evropské ligy, na Letné se zabydlel v základní sestavě a nakonec naskočil do 17 zápasů. Jenže letos byl na hřišti jen jednou a v konkurenci Čelůstky, Panáka či Hancka se mu prosazuje složitě. Reprezentace s ním musí ale do budoucna počítat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Matěj Polidar 

Matěj Polidar 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dalším postem, který trápí reprezentaci, je místo levého obránce. Jan Bořil je na několik měsíců mimo hru a Filip Novák ani Aleš Matějů se moc neosvědčili. O své místo se však hlásí taky jednadvacetiletý Matěj Polidar. Ten sice do Sparty přicházel jako hráč do ofenzivy, Pavel Vrba ho ale používá i na postu levého beka. Polidar musí ještě hodně věcí vypilovat, ukazuje ale zajímavý potenciál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Adam Karabec 

Adam Karabec Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hodně velký talent v sobě ukrývá také Adam Karabec, jenž ve Spartě postupně přebírá roli po Bořku Dočkalovi. Loni osmnáctiletý záložník naskočil do 23 zápasů a dal tři branky, v posledních duelech ale chodí do hry převážně z lavičky náhradníků. V reprezentaci se každopádně dříve nebo později objeví. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni nabral parádní formu a spekulovalo se o jeho pozvánce na EURO. Jenže pak se Ladislav Krejčí zranil a sezona pro něj skončila. Fit není ani letos a Spartě hodně chybí. Až se ale dvaadvacetiletý záložník, jenž umí naskočit i na stoperu, uzdraví, tak by se měl podívat i do národního týmu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Filip Souček 

Filip Souček SParta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zajímavě nakročeno má také Filip Souček. Jednadvacetiletý záložník během loňské premiérové sezony v rudém dresu odehrál 18 zápasů a prostor dostává také letos. Zatím sice nemá pevný flek v základní sestavě, ve Spartě každopádně sbírá hodně cenné zkušenosti. Musí se s ním počítat. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud