Sparťané se vrací. 3 hráči z Letné, kteří si říkají o reprezentační pozornost

Ještě za vlády Pavla Vrby hráči Sparty tvořili základní kostru fotbalové reprezentace. Teď je ale vše jinak, v národním týmu se zabydleli rivalové z Edenu, kteří mají daleko lepší formu než borci z Letné. I ti se však znovu začínají hlásit o slovo.

Untitled 2.jpg

David Lafata ukončil reprezentační kariéru, Ladislav Krejčí s Bořkem Dočkalem jsou fuč, Michal Kadlec je z formy. Reprezentační éra plná členů sparťanské kabiny je už minulostí. Letenští jsou však znovu na vzestupu, porazili Plzeň a ukázali, že by se s nimi mělo počítat. Jména tří hráčů, kteří si říkají o povolání do národního týmu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček Barbora Reichová CNC Profimedia 2.jpg

Kamkoliv ho postavíte, tam odvede vysoký standard. Nezklame. Na hřišti možná nepůsobí tak výrazně jako jeho parťáci z kabiny, odvádí však poctivou práci a právem patří do základní sestavy letenského týmu.

Sedmadvacetiletý univerzál nastoupil do většiny utkání v zahajovací jedenáctce, v níž nechyběl od 20. kola. V reprezentaci ale na výraznější příležitost čeká, pod Pavlem Vrbou zasáhl do tří přípravných zápasů před Eurem a Karel Jarolím ho ještě neotestoval.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Josef Šural

Josef Šural Sparta.jpg

Josef Šural se vrátil do sestavy v 19. kole proti Dukle a od té doby nechyběl na hřišti ani minutu. Trenér Petr Rada mu hodně věří a dává mu spoustu prostoru. Po utkání s Brnem sice schytal kritiku kvůli nafilmované penaltě, v duelu s Plzní byl však nezastavitelný a obraně Viktorky nedal ani na minutu vydechnout.

Byl jedním z nejlepších hráčů zápasu, vstřelil svůj třetí gól v sezoně a prokázal, že jeho forma má stoupající tendenci. Pod Jarolímem odehrál v reprezentaci poločas proti Arménii, od té doby čeká na další šanci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Kontroverzní záložník byl u začátků reprezentační éry Pavla Vrby, který na něj hodně sázel. Lukáši Váchovi pak ale hrubě nesedl zápas na Islandu a od té doby už národní dres neoblékl.

V minulých měsících bojoval se zdravotními problémy, s nástupem Petra Rady na Letnou se ale vše změnilo. Vácha odehrál čtyři kompletní zápasy a znovu se z něj stal pevný pilíř záložní řady. Sedla mu partie s Plzní, při níž ukázal, že je zpět v reprezentační formě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud