Dávid Hancko  Fanoušci Sparty se báli, že by o něj mohli přijít. Zdálo se, že o Dávida Hancka bude zájem v zahraničí, jeho odchod se ale zatím nekoná. Výhodou čtyřiadvacetiletého slovenského reprezentanta je, že může nastoupit na stoperu i na kraji obrany.
 Jaroslav Zelený  Jedna z letních posil Sparty. Bývalý hráč Slavie nabral velmi dobrou formu v Jablonci, odkud se dostal i do národního týmu. Dříve hrával na levém kraji obrany, na severu Čech z něj ale vyrostl jeden z nejlepších ligových stoperů. Na jakém místě bude hrát na Letné?
 Ondřej Čelůstka  Ještě před rokem byl lídrem národního týmu a společně s Tomášem Kalasem odehrál velmi dobré EURO. Jenže v průběhu minulé sezony jej trápily zdravotní problémy, kvůli kterým zasáhl jen do osmi ligových duelů. A zraněný je třiatřicetiletý stoper i tentokrát.
 Filip Panák  Na svou šanci ve Spartě musel kvůli vleklým zdravotním problémům dlouho čekat. Dočkal se na podzim a hned se zabydlel v základní sestavě. Dokonce se dostal do reprezentace a zdálo se, že jeho kariéra konečně nabere směr, který by si přál. Zdravotní trable se ale se šestadvacetiletým Filipem Panákem táhnou dál, naposledy si zahrál na začátku března.
6
Fotogalerie

Sparta znovu řeší rébus se stopery. 8 středních obránců, kteří aktuálně působí na Letné

Sparta a stopeři. To je téma, o kterém mohou fanoušci rudého týmu debatovat dlouhé hodiny. Jiné to není ani před startem nové sezony.

Sparta má aktuálně osm stoperů. Jenže někteří jsou zranění, další zase mladí a nezkušení. Kdo z nich bude hrát? Z koho může trenér Brian Priske vybírat? Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Martin Vitík

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Loni na podzim téměř nenastupoval, na jaře už ale dostal pořádnou šanci a té se chopil nejlépe, jak mohl. Zabydlel se v základní sestavě a v 19 letech byl jedním z lídrů rudé družiny. Martin Vitík klepe taky na dveře národního týmu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Dávid Hancko

Dávid Hancko Sparta 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Fanoušci Sparty se báli, že by o něj mohli přijít. Zdálo se, že o Dávida Hancka bude zájem v zahraničí, jeho odchod se ale zatím nekoná. Výhodou čtyřiadvacetiletého slovenského reprezentanta je, že může nastoupit na stoperu i na kraji obrany.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jedna z letních posil Sparty. Bývalý hráč Slavie nabral velmi dobrou formu v Jablonci, odkud se dostal i do národního týmu. Dříve hrával na levém kraji obrany, na severu Čech z něj ale vyrostl jeden z nejlepších ligových stoperů. Na jakém místě bude hrát na Letné?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě před rokem byl lídrem národního týmu a společně s Tomášem Kalasem odehrál velmi dobré EURO. Jenže v průběhu minulé sezony jej trápily zdravotní problémy, kvůli kterým zasáhl jen do osmi ligových duelů. A zraněný je třiatřicetiletý stoper i tentokrát.

FotoPavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Filip Panák

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na svou šanci ve Spartě musel kvůli vleklým zdravotním problémům dlouho čekat. Dočkal se na podzim a hned se zabydlel v základní sestavě. Dokonce se dostal do reprezentace a zdálo se, že jeho kariéra konečně nabere směr, který by si přál. Zdravotní trable se ale se šestadvacetiletým Filipem Panákem táhnou dál, naposledy si zahrál na začátku března.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Mladí stopeři

Patrik Vydra Sparta Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Zdravotní stav Čelůstky s Panákem by mohl dostat do hry i několik mladých stoperů. Trenér Brian Priske by mohl využít Patrika Vydru (na snímku) a Dalibora Večerku, kterým je shodně devatenáct let. Na svou šanci bude čekat i o rok mladší Ondřej Kukučka, který přišel do Sparty v létě z Baníku.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud