Sparta zase hledá brankáře. 3 gólmani, kteří mohou nahradit Fina Aittokallia

Tomáš Pöpperle sice působí v Německu, ve Spartě ale znovu řeší obsazení brankářského postu. Sami Aittokallio nechytal zle, pražský klub od něj ale čekal víc. Stejně jako od Davida Honzíka a Jána Laca. Začíná tak hledání nové jedničky.

Bez názvu1.jpg

Klidně se může stát, že Aittokallio dostane ještě jednu šanci a zůstane sparťanským brankářem číslo jedna. Pravděpodobnější variantou je ale příchod nového gólmana. Tři muže v maskách, kteří by mohli přijít do Sparty, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Marek Čiliak

Marek Čiliak Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský gólman se v současné době připravuje na semifinále s Kometou, které loni vychytal titul. Po sezoně ale může změnit dres. Brno totiž má i Marka Langhamera a v záloze je ještě Karel Vejmelka. V souvislosti se sedmadvacetiletým Markem Čiliakem se spekuluje o odchodu do KHL, ve hře je však také angažmá ve Spartě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Matt Dalton

Matt Dalton.jpg

Sparťanský útočník Michal Řepík ho sice na olympiádě překonal, jinak ale Matt Dalton čaroval a dlouho trápil český tým. Jednatřicetiletý gólman jihokorejské reprezentace v zahajovacím duelu pod pěti kruhy řádil a jeho zástupci ho teď nabízejí českým týmům. Jedním z nich je i Sparta, která by rodáka z Kanady, jenž má zkušenosti z AHL či KHL, mohla udělat novou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Další zajímavé jméno na seznamu. Ze zámoří se letos vrátil Marek Langhamer, kterého by po sezoně mohl napodobit Matěj Machovský. Čtyřiadvacetiletý gólman po loňské sezoně opustil Plzeň a dohodl se na smlouvě s Detroitem, odchytal ale jen čtyři zápasy na farmě a do NHL to má stále daleko. I proto se spekuluje o Spartě, nabídek z Evropy má však více a jeho prioritou je stále Amerika.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud