Sparta už je na lovu. 3 zahraniční záložníci, kteří mohou přijít na Letnou

Sparta byla v létě aktivní a přivedla 11 nových hráčů. Všichni byli cizinci. Jenže letenský projekt drhne a brzy se dají čekat další změny. Andrea Stramaccioni už proto začíná hledat nové posily.

Spartu čeká další přestavba. Z Letné by měli odejít Lukáš Mareček, Martin Frýdek či Lukáš Juliš. Na odchodu je také Marc Janko nebo Georges Mandjeck, navíc Tomáš Rosický zamířil do fotbalového důchodu. Kdo je nahradí? Sparta hledá opět v zahraničních vodách, odkud chce přivést hráče do středu pole. Jména tří vytipovaných posil najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Guélor Kanga

Guélor Kanga.jpg

Na pozici desítky by mohl dorazit Guélor Kanga, který s Crvenou Zvezdou Bělehrad na začátku sezony vyřadil Spartu z předkola Evropské ligy. Sedmadvacetiletý reprezentant Gabonu, jenž do Srbska přišel před rokem a půl z Rostovu, stojí podle portálu transfermarkt.de tři miliony eur.

„Crvena Zvezda ovšem bude hrát na jaře play off Evropské ligy, navíc není v pozici, kdy by nutně potřebovala za účelem výdělku hráče prodávat,“ uvedl zdroj deníku Sport.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Josip Mišič

Josip Mišič.jpg

Generální ředitel Sparty Adam Kotalík se v minulých dnech vydal do Chorvatska, aby vyjednal přestup Josipa Mišiče na Letnou. Třiadvacetiletý záložník Rijeky, který má na kontě i dva starty v chorvatské reprezentaci, byl transferu otevřený, problémy ale nastaly při rokování o výši přestupní částky.

„Rijeka za Mišiče požaduje až pět milionů eur (asi 130 milionů korun). To je pro Spartu příliš, byla by ochotná zaplatit maximálně částku kolem tří milionů eur (78 milionů korun),“ uvedl pro iSport.cz zdroj detailně obeznámený s děním v klubu.

Klasický střední záložník, který může nastoupit na pozici šest či osm, by mohl být náhradou za Lukáše Marečka i Georgese Mandjecka, s jejichž službami ve Spartě už nepočítají.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu 2.jpg

Sparta ho chtěla už před rokem a půl. Tehdy ještě záložník FCSB pomohl krásnými góly vyřadit letenský tým z předkola Ligy mistrů a před nabídkou z  Letné upřednostnil laso z Anderlechtu. Belgický klub jej koupil za deset milionů eur, čtyřiadvacetiletý tvořivý záložník se ale v Bruselu moc neprosadil.

Letos zasáhl do 15 soutěžních duelů, vstřelil jediný gól a v Anderlechtu s ním nejsou spokojeni. To je šance pro Spartu, která o něj stále stojí. „Nabídku ze Sparty mám a rád bych ji využil. Chtěl bych pracovat s trenérem Stramaccionim,“ prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro rumunský web Stanciu. Na Letnou by mohl údajně přijít na hostování s opcí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud