Sparta utrácí, ale nemá plejmejkra. 6 hráčů, kteří mohou plnit roli špílmachra

Sparta utrácí, ale nemá plejmejkra. 6 hráčů, kteří mohou plnit roli špílmachra

Sparta utrácí, ale nemá plejmejkra. 6 hráčů, kteří mohou plnit roli špílmachra

Sparta je na přestupovém trhu nesmírně aktivní. Vytvořila nový přestupový rekord a stále vábí nové posily. Fanoušci se ale ptají: kde je nový plejmejkr?

Untitled 1.jpg

Letenští koupili hráče do obrany i na kraje záložní řady. Spartu posílil také šutér Marc Janko, ale nový klíčový střední záložník, plejmejkr nebo taky špílmachr, ten v týmu chybí. Aleš Čermák je v Plzni a na tento post připadá v úvahu šest alternativ. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Sparta dres.jpg

Kdyby byl fit, není o čem spekulovat, jenže ta klíčová podmínka se asi jen tak nesplní. Tomáš Rosický sice dře na návratu a pravděpodobně se vrátí do hry, ale kolik toho odehraje, to nikdo netuší. Na Letné však věří, že jim ještě pomůže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Néstor Albiach

Néstor Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Španělský ofenzivní záložník přišel do Sparty v zimě z Dukly, během pár měsíců ale příliš nepřesvědčil. Do hry se dostal jen šestkrát, v základní sestavě byl čtyřikrát a od derby se Slavií si už nekopl. Umí tvořit hru, pro Stramaccioniho mohl být vhodnou alternativou, na soustředění v Rakousku se ale zranil a aktuálně je mimo hru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Zdálo se, že právě on je hlavním adeptem na obsazení postu plejmejkra. Jenže místo Václava Kadlece je jinde, hraje na hrotu sestavy nebo na kraji zálohy. Úvodní přípravné zápasy ukázaly, že na roli režiséra hry není stavěný. Místo v sestavě si však bude hledat těžko.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2.jpg

Loni Spartě hodně chyběl, teď už je ale fit a v přípravných zápasech patří k nejlepším. Martin Frýdek je velkým univerzálem, umí hrát na krajích obrany i ve středu zálohy. Není vyloučeno, že ho italský trenér na tomto postu v některých zápasech využije.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

V září mu bude už 36 let, přesto je stále ohromně nebezpečný. V minulé sezoně se podělil s Milanem Škodou o další korunu pro krále střelců a pálí mu to i v přípravě. Už v minulém ročníku však nastupoval i pod hrotem a na tomto postu se mu celkem dařilo. V přípravě s Dynamem Kyjev ale v roli plejmejkra selhal a Stramaccioni pochopil, že ho musí vrátit na hrot. Tím spíš, když je Marc Janko stále mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Josef Šural

Josef Šural Sparta.jpg

I toto je jedna z variant. Josef Šural se na jaře dostal znovu do reprezentační formy a patřil k nejlepším hráčům sparťanské sestavy. Většinou nastupuje v útoku nebo zkraje záložní řady, umí však zahrát i pod hrotem. Rozumí si s míčem, hraje chytře, tato role by mu mohla sednout.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud