Sparta si musí připravit miliony. Podívejte se, kolik stojí posily, které míří na Letnou

Slavia už odtajnila svou první letní posilu. Na Letné ale stále vyčkávají.

Spartě uplynulá sezona zase nevyšla. Pražané tak budou znovu aktivní na přestupovém trhu a rudý kádr se opět promění. Sparta si vytipovala čtyři posily, jejichž příchod na Letnou je hodně blízko. Kolik tito hráči podle portálu transfermarkt.de stojí? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Michal Ševčík – cca 6,6 mil. korun

Michal Ševčík YT.jpg

Z Brna se odrazil do Sparty Ladislav Krejčí mladší, do Slavie zase zamířil přes Mladou Boleslav Daniel Fila. Kdo další je na řadě? Michal Ševčík. Teprve devatenáctiletý záložník byl jedním z klíčových hráčů Zbrojovky na cestě za postupem do Fortuna ligy. V uplynulém druholigovém ročníku odehrál 31 zápasů, ve kterých dal osm branek a přidal devět asistencí. Je přirovnáván k Adamu Karabcovi.

Foto: YouTube.com

Pokračování 3 / 5

Jan Mejdr - cca 10,6 mil. korun 

Jan Mejdr HK Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zdálo se, že je blízko příchodu do Slavie, z přestupu do Edenu ale nejspíš sešlo. Jan Mejdr však do Prahy zamíří, nakonec by si měl ale plácnout se Spartou, které je odchovancem. Sedmadvacetiletý pravý bek z Hradce Králové, který je hodně běhavý a má výborný centr, byl objeven minulé sezony, a ve sparťanském kádru by měl dostat místo v základní sestavě Tomáš Wiesner totiž letos moc nezářil. 

FotoVlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Kryštof Daněk – cca 23,8 mil. korun

Kryštof Daněk Olomouc Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Stejně jako v případě Mejdra o něj stála jak Slavia, tak Sparta. A taky Kryštof Daněk má blíž k příchodu na Letnou. Devatenáctiletý ofenzivní záložník má na kontě už 55 ligových startů a je velkým příslibem českého fotbalu, pouze by potřeboval zlepšit koncovku. Podle portálu transfermarkt.de stojí necelých 24 milionů korun, na Letné ale věří, že se jim tato investice vrátí.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jaroslav Zelený – cca 31,8 mil. korun

Jaroslav Zelený Jablonec Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Další hráč, který má do Sparty hodně blízko. Jaroslav Zelený dříve působil v Hradci Králové, Karviné či Slavii, poslední dvě sezony ale odehrál v Jablonci a na severu Čech se dostal do parádní formy, která ho vynesla až do reprezentace. Podle portálu transfermarkt.de stojí skoro 32 milionů korun, očekává se ale, že Sparta místo něj pošle do Jablonce i hráčskou kompenzaci. Mluví se o Lukáši Julišovi či Matěji Polidarovi.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud