David Moberg Karlsson – 32 mil. korun. Nejdražší sparťanská posila letošní zimy. Švédského reprezentanta si vyhlédl Tomáš Rosický v Norrköpingu, za který David Moberg Karlsson odehrál 29 zápasů, vstřelil deset branek a přidal šest asistencí. Na Letné si od čtyřiadvacetiletého křídelníka hodně slibují, Karlsson by tak měl začít v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Florin Nita – 34,5 mil. korun. Sparta měla v minulé sezoně tři jedničky. Tomáš Koubek však na začátku ročníku odešel do Rennes, Martin Dúbravka v zimě zamířil do Newcastlu, a tak na Letnou dorazil Florin Nita, za něhož Sparta zaplatila týmu FCSB přes 34 milionů korun. Ve smlouvě byly i další bonusy za případné postupy do pohárů, ty ale Sparta nehraje. Rumunský reprezentant navíc v závěru podzimu přišel o místo, o které ho připravil Milan Heča. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Václav Kadlec – 73 mil. korun. Patřil k největším talentům českého fotbalu, brzy se stal hvězdou Sparty, které ho v roce 2013 prodala za sto milionů korun do Frankfurtu. Před dvěma a půl lety ho však na Letnou přivedla zpátky a dánskému Midtjyllandu za něj zaplatila 73 milionů korun. Václav Kadlec se tehdy stal suverénně nejdražším hráčem ligy, po návratu na Letnou však dal jen devět ligových branek a v letošní sezoně ještě kvůli zranění ani nehrál. Foto: Profimedia.cz
 Tal Ben Chaim – 76 mil. korun. Poté, co ze Sparty odchází Stanciu, je nejdražším hráčem letenského klubu zase Tal Ben Chaim. Ten do Prahy dorazil před rokem a půl z Izraele a překonal tehdejší přestupový Kadlecův rekord. Jenže v úvodní sezoně si v 18 startech připsal jen dvě asistence a letos byl ve hře pouze dvakrát. Od tak drahé posily toho na Letné čekali víc. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Sparta se zbavuje drahých posil. Pět hráčů současného kádru, kteří stáli nejvíc

Kádr Sparty se mění. Letenští se během zimy zbavují drahách posil, které v minulých měsících nakoupili. Dalším z nich je Nicolae Stanciu.

Stanciu přišel do Sparty před rokem za necelých sto milionů korun. Teď však míří do Al Ahlí. Pryč jsou i Semih Kaya či Bogdan Vatajelu, tedy další dvě posily, které letenský klub stály pořádný balík. Jména pěti hráčů současného kádru, kteří do Sparty přišli za nejvyšší částky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Štětina - 26,3 milionů korun

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jakmile se před rokem a půl ujal vlády na Letné Ital Andrea Stramaccioni, tak ihned začal mohutně utrácet. Posily lákal ze zahraničních klubů, ale třeba také z pražské Dukly, odkud dorazil slovenský reprezentační bek Lukáš Štětina.

V minulém ročníku zasáhl do 22 zápasů, letos už byl ale ve hře jen sedmkrát a nedávno se dokonce spekulovalo o jeho odchodu. Ve Spartě však zůstane a měl by se porvat o místo v základní sestavě vedle Uroše Radakoviče.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

David Moberg Karlsson – 32 mil. korun

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejdražší sparťanská posila letošní zimy. Švédského reprezentanta si vyhlédl Tomáš Rosický v Norrköpingu, za který David Moberg Karlsson odehrál 29 zápasů, vstřelil deset branek a přidal šest asistencí. Na Letné si od čtyřiadvacetiletého křídelníka hodně slibují, Karlsson by tak měl začít v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Florin Nita – 34,5 mil. korun

Florin Nita Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Sparta měla v minulé sezoně tři jedničky. Tomáš Koubek však na začátku ročníku odešel do Rennes, Martin Dúbravka v zimě zamířil do Newcastlu, a tak na Letnou dorazil Florin Nita, za něhož Sparta zaplatila týmu FCSB přes 34 milionů korun. Ve smlouvě byly i další bonusy za případné postupy do pohárů, ty ale Sparta nehraje. Rumunský reprezentant navíc v závěru podzimu přišel o místo, o které ho připravil Milan Heča.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Václav Kadlec – 73 mil. korun

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Patřil k největším talentům českého fotbalu, brzy se stal hvězdou Sparty, které ho v roce 2013 prodala za sto milionů korun do Frankfurtu. Před dvěma a půl lety ho však na Letnou přivedla zpátky a dánskému Midtjyllandu za něj zaplatila 73 milionů korun. Václav Kadlec se tehdy stal suverénně nejdražším hráčem ligy, po návratu na Letnou však dal jen devět ligových branek a v letošní sezoně ještě kvůli zranění ani nehrál.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Tal Ben Chaim – 76 mil. korun

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Poté, co ze Sparty odchází Stanciu, je nejdražším hráčem letenského klubu zase Tal Ben Chaim. Ten do Prahy dorazil před rokem a půl z Izraele a překonal tehdejší přestupový Kadlecův rekord. Jenže v úvodní sezoně si v 18 startech připsal jen dvě asistence a letos byl ve hře pouze dvakrát. Od tak drahé posily toho na Letné čekali víc.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud