Eldar Čivič  - Byl jednou z mnoha posil, kterou na Letnou přivedl Andrea Straamccioni. Jenže třiadvacetiletý krajní bek, jenž patří do základního kádru reprezentace Bosny a Hercegoviny, se na Letné neprosadil. Bývalý hráč Slovácka hostoval na Slovensku, v uplynulé sezoně odehrál dvacet zápasů ve sparťanském dresu, místo v sestavě si ale nezískal, a tak v létě odešel do maďarského Ferencvárose. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Alexandu Chipciu  - Ve Spartě byl rok. Ačkoliv přišel jako pravý krajní obránce, hodně nastupoval i v záloze. Jenže rumunský reprezentant příliš nepřesvědčil a letenský klub nevyužil opci, kterou na něj měl. Alexandru Chipciu se s bilancí jednoho gólu v 27 zápasech vrátil do Anderlechtu. Foto: Profimedia.cz
 Golgol Mebrahtu  - Bylo to velké překvapení, když se Golgol Mebrahtu před rokem objevil ve Spartě. Zatímco v Mladé Boleslavi se mu dříve střelecky dařilo, na Letné se osmadvacetiletý australský útočník vůbec neprosadil. V sedmi ligových zápasech odehrál dohromady jen 177 minut, v základu byl pouze jednou a po sezoně odešel do maďarského týmu Puskás Akadémia. Foto: Profimedia.cz
 Zinedin Mustedanagič  - Na rozdíl od dalších cizinců Zinedin Mustedanagič stále zůstává hráčem Sparty. Dvacetiletý záložník z Bosny a Hercegoviny se jen posunul na hostování do Českých Budějovic, kde by měl sbírat další ligové zkušenosti. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 26 zápasů, ve kterých dal tři branky – všechny v dresu Dukly. Sedm startů už si však připsal také za Spartu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparta se zbavuje cizinců. Podívejte se na 5 zahraničích hráčů, kteří odešli z Letné

Sparta už sešla ze zahraniční cesty, kterou na Letné nastolil Andrea Stramaccioni. V létě se v pražském klubu zbavili dalších pěti cizinců.

Bez názvu2.jpg

Ve Spartě stále působí Florin Nita, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh i několik dalších cizinců. Pět hráčů se zahraničním pasem ale v létě kabinu pražského klubu opustilo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Byl jednou z mnoha posil, kterou na Letnou přivedl Andrea Straamccioni. Jenže třiadvacetiletý krajní bek, jenž patří do základního kádru reprezentace Bosny a Hercegoviny, se na Letné neprosadil. Bývalý hráč Slovácka hostoval na Slovensku, v uplynulé sezoně odehrál dvacet zápasů ve sparťanském dresu, místo v sestavě si ale nezískal, a tak v létě odešel do maďarského Ferencvárose.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Alexandu Chipciu

Alexandru Chipciu Sparta 2.jpg

Ve Spartě byl rok. Ačkoliv přišel jako pravý krajní obránce, hodně nastupoval i v záloze. Jenže rumunský reprezentant příliš nepřesvědčil a letenský klub nevyužil opci, kterou na něj měl. Alexandru Chipciu se s bilancí jednoho gólu v 27 zápasech vrátil do Anderlechtu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Golgol Mebrahtu

GolGol Sparta Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Bylo to velké překvapení, když se Golgol Mebrahtu před rokem objevil ve Spartě. Zatímco v Mladé Boleslavi se mu dříve střelecky dařilo, na Letné se osmadvacetiletý australský útočník vůbec neprosadil. V sedmi ligových zápasech odehrál dohromady jen 177 minut, v základu byl pouze jednou a po sezoně odešel do maďarského týmu Puskás Akadémia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zinedin Mustedanagič

Zinedin Must. Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na rozdíl od dalších cizinců Zinedin Mustedanagič stále zůstává hráčem Sparty. Dvacetiletý záložník z Bosny a Hercegoviny se jen posunul na hostování do Českých Budějovic, kde by měl sbírat další ligové zkušenosti. V nejvyšší soutěži dosud odehrál 26 zápasů, ve kterých dal tři branky – všechny v dresu Dukly. Sedm startů už si však připsal také za Spartu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Rumunský obránce či záložník přišel na Letnou ještě dříve než jeho krajané Nicolae Stanciu či Alexandru Chipciu. Ani Bogdan Vatajelu už ale na soupisce rudého týmu nefiguruje. Šestadvacetiletý „Bóža“ na jaře úspěšně hostoval v Jablonci, na Letné už s ním ale nepočítali a Vatajelu se tak vrátil zpět do rumunské Craiovy, odkud do Sparty přišel v roce 2016 za více než třicet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud