Filip Panák Do Sparty přišel už v únoru roku 2019, z Karviné ale dorazil zraněný. Vědělo se, že bude nějakou dobu mimo hru, nikdo však nepočítal s tím, že bude chybět tak dlouho. Filip Panák na sobě ale tvrdě makal a letos se vrátil na trávník - a to velkolepě. Ihned se postavil do základní sestavy a své místo už nepustil. Pětadvacetiletý stoper, který dříve v Karviné nastupoval i na hrotu sestavy, se hlásí o místo v reprezentaci. 
 Michal Sáček Chvíli hrál v záloze, pak zase zaskakoval na kraji obrany, aby se poté vrátil zpátky do záložní řady. Michal Sáček hrál tam, kde bylo potřeba, zdálo se ale, že potenciál, který v něm byl, nedokáže naplnit. Trenér Vrba ho ale napevno zapracoval do středu hřiště a pětadvacetiletý Sáček je rázem velkou oporou. Dokonce už nakoukl i do reprezentace. 
 Lukáš Haraslín Sparta měla několik hráčů, které mohla použít na levé straně hřiště, jenže jednoho po druhém vyřadily ze hry zdravotní problémy, a tak vedení pražského celku muselo na poslední chvíli hledat náhradu. Tou se stal slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, jenž se na Letné uvedl skvěle. Rozhodl derby se Slavií a ve čtvrtek dal zase dva góly Lyonu. Hraje aktivně, má tah na bránu a je produktivní. Sázka na něj se Spartě vyplácí. 
 Jakub Pešek Posil, které se se neosvědčily, Sparta přivedla už mnoho. V létě ale získala z Liberce Jakuba Peška, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí. Osmadvacetiletý rychlík má formu jako hrom a v této sezoně dal už pět branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Své místo má i v reprezentaci a v každém utkání Sparty patří k nejlepším hráčům na hřišti. Jeho rychlost dělá problémy každému soupeři.
6
Fotogalerie

Sparta po letech zase baví. Šest "nových" trumfů, které letos vytasil kouč Pavel Vrba

Sparta sice ve čtvrtek prohrála s Lyonem, na slavného francouzského soupeře ale vlétla velkolepě a rychle vedla 2:0. Dobrou formu ukazují Pražané i na domácí scéně.

Sparta letos dělá svým fanouškům zase radost. Letenští předvádí dobré výkony na evropské scéně, ve Fortuna lize porazili po letech Slavii a budou bojovat o titul. Je to dáno i tím, že trenér Pavel Vrba vytasil šest “nových” trumfů. Více se už dočtete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Tomáš Wiesner 

Tomáš Wiesner 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta má v kádru Nora Andrease Vindheima, ten ale teď může na místo v sestavě zapomenout. Na pravém kraji obrany totiž vládne Tomáš Wiesner, jehož skvělé výkony v rudém dresu vynesly až do reprezentace. Na Letné přitom dlouho nemohl získat pevnou pozici, hostoval taky v Mladé Boleslavi, až loni začal dostávat více prostoru a teď už čtyřiadvacetiletý krajní bek patří k oporám sestavy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Panák 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel už v únoru roku 2019, z Karviné ale dorazil zraněný. Vědělo se, že bude nějakou dobu mimo hru, nikdo však nepočítal s tím, že bude chybět tak dlouho. Filip Panák na sobě ale tvrdě makal a letos se vrátil na trávník - a to velkolepě. Ihned se postavil do základní sestavy a své místo už nepustil. Pětadvacetiletý stoper, který dříve v Karviné nastupoval i na hrotu sestavy, se hlásí o místo v reprezentaci. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Michal Sáček 

Michal Sáček 21 Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Chvíli hrál v záloze, pak zase zaskakoval na kraji obrany, aby se poté vrátil zpátky do záložní řady. Michal Sáček hrál tam, kde bylo potřeba, zdálo se ale, že potenciál, který v něm byl, nedokáže naplnit. Trenér Vrba ho ale napevno zapracoval do středu hřiště a pětadvacetiletý Sáček je rázem velkou oporou. Dokonce už nakoukl i do reprezentace. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Lukáš Haraslín 

Lukáš Haraslín SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sparta měla několik hráčů, které mohla použít na levé straně hřiště, jenže jednoho po druhém vyřadily ze hry zdravotní problémy, a tak vedení pražského celku muselo na poslední chvíli hledat náhradu. Tou se stal slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, jenž se na Letné uvedl skvěle. Rozhodl derby se Slavií a ve čtvrtek dal zase dva góly Lyonu. Hraje aktivně, má tah na bránu a je produktivní. Sázka na něj se Spartě vyplácí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Jakub Pešek

Jakub Pešek Sparta Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Posil, které se se neosvědčily, Sparta přivedla už mnoho. V létě ale získala z Liberce Jakuba Peška, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí. Osmadvacetiletý rychlík má formu jako hrom a v této sezoně dal už pět branek, ke kterým přidal tři nahrávky. Své místo má i v reprezentaci a v každém utkání Sparty patří k nejlepším hráčům na hřišti. Jeho rychlost dělá problémy každému soupeři.

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Martin Minčev 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Letenští za něj před rokem zaplatili více než padesát milionů korun, nikdo ale moc nechápal, proč jej Sparta kupovala. Mladý bulharský reprezentant se téměř nedostal do hry, a když už ano, tak neměl ani prostor, aby něco předvedl. Dvacetiletý Martin Minčev byl ale trpělivý a letos dostal šanci, které se chytil za pačesy. Na kontě má šest startů, v nichž dal tři góly a vybojoval si místo v základní sestavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud