Sparta, Plzeň i Slavia loví v Jablonci. 3 opory Radova týmu, které chce ligová špička

Letošní ročník Fortuna ligy míří do finále a elitní kluby už řeší podobu svých kádrů na příští sezonu. Zdá se, že všechny budou lovit v Jablonci.

Bez názvu.jpg

Sparta už v zimě získala z Jablonce Matěje Hanouska a jednou nohou na Letné byl i David Lishka, jehož přestup zhatily zdravotní problémy. Kabinu severočeského klubu by mohl opustit taky Martin Doležal, Michal Trávník i další tři hráči, o které se zajímají elitní české kluby. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Holeš (Sparta Praha)

Tomáš Holeš.jpg

O jeho přestupu na Letnou se nemluví poprvé. Sparta však před letošní sezonou vsadila na pravém kraji obrany na dvojici Ondřej Zahustel a Alexandru Chipciu. Jenže rumunský reprezentant je na Letné jen na hostování a Zahustel nehraje v nejlepší formě.

I proto Sparta měla svou pozornost zaměřit do Švédska či na Balkán, nakonec se ale údajně rozhodla pro šestadvacetiletého Holeše, který v letošní sezoně nechyběl ani v jednom zápase. Na kontě má tři góly, stejný počet asistencí, ale hlavně předvádí stabilně velmi dobré výkony. Letenští by za něj měli zaplatit třicet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

David Hovorka (Slavia Praha)

David Hovorka JAblonec Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý stoper je odchovancem Sparty, ta jej ale nejprve poslala do Hradce Králové, pak na Žižkov a do Liberce, kde si odbyl ligovou premiéru. Tehdejší kouč Slovanu Jindřich Trpišovský mu hodně věřil a z Davida Hovorky se stal jeden z klíčových hráčů severočeského klubu.

Dokonce se dostal na reprezentační seznam a před dvěma lety jej znovu zlákala Sparta, která na hráče využila předkupní právo. Taky na Letné si vybojoval místo v sestavě, v létě ale odešel na hostování s opcí do Jablonce. Teď by se mohl stěhovat za Trpišovským do Edenu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Jakub Považanec (Viktoria Plzeň)

Jakub Považanec Jablonec Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Další slovenský hráč, který by mohl zamířit do Plzně. Osmadvacetiletý Jakub Považanec dříve hrával za Duklu, odkud v průběhu sezony 2016/17 odešel na sever Čech. V aktuálním ročníku odehrál třicet zápasů, ve kterých dal čtyři góly a přidal tři nahrávky.

Ve Viktorce by mohl vyplnit díru ve středu zálohy, která zřejmě nastane po odchodu Patrika Hrošovského, kabinu navíc možná opustí i Tomáš Hořava. Považanec má v Jablonci smlouvu jen do zimy, a tak má klub nyní poslední šanci, jak na něm ještě vydělat.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud