Sparta plní kasu. Prodejem tří hráčů může vydělat téměř 200 milionů korun

Sparta v létě mohutně investovala do nových posil, za které zaplatila více než čtvrt miliardy korun. Očekávaný výsledek se ale nedostavil, tým z Letné nepostoupil do Evropské ligy a nenaplnil tak klubovou kasu. I proto někdo bude muset odejít.

VK.jpg

Sparta prodala Aleše Čermáka do Plzně, další hráče poslala na hostování, ještě by však mělo dojít k dalším odchodům. Někteří se chystají hostovat, další hráče klub z Letné prodá. Jména tří fotbalistů, jejichž prodejem by mohl vydělat téměř 200 milionů korun, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Frýdek – 52 milionů korun

Martin Frýdek 2.jpg

Situace okolo Martina Frýdka se mění s každým dnem. Na veřejnost prosákly informace, že je nespokojený se svou pozicí, dostal se do konfliktu s Andreou Stramaccionim a požádal o přestup. Dokonce neodjel ani do Brna a zdálo se, že jeho odchod je hotovou věcí. Jakmile ale vychladly všechny horké hlavy, došlo ke zklidnění. „Chci zdůraznit, že je hráč Sparty a pro mě jím zůstává,“ prohlásil italský kouč rudého týmu.

Agenti prý Frýdkovi hledají místo v Německu i Rakousku, údajně se řeší hostování s opcí, času na přestup je ale málo, a tak je možné, že pětadvacetiletý univerzál zůstane na Letné. V případě odchodu se jeho cena může podle portálu transfermarkt.de vyšplhat na 52 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Vjačeslav Karavajev – 65 milionů korun

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Ruský obránce byl loni nejlepším hráčem Sparty, byl hodně produktivní a měl jasný flek v základní sestavě. Jenže kouč Stramaccioni dává přednost Ondřeji Zahustelovi a Vjačeslav Karavajev vysedává mezi náhradníky.

Se svou pozicí logický není spokojen, tím spíš, když byl poprvé povolán do ruské reprezentace. Chce hrát a zřejmě se chytne lasa, které po něm hází zahraniční kluby. Ve hře je Nantes a také Lokomotiv Moskva, který dvaadvacetiletý bek prý upřednostňuje. Přestupová částka by se měla vyšplhat na 2,5 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Tomáš Koubek – 78 milionů korun

Tomáš Koubek Sparta.jpg

V úvodu sezony chytal Martin Dúbravka, jakmile se ale šance chopil Tomáš Koubek, už se jí nepustil. I on chyboval, post jedničky ale udržel, jenže teď se situace znovu mění...

Pětadvacetiletý český reprezentant odletěl na zdravotní prohlídku do Rennes, které ho dlouhodobě sleduje, a s klubem, kde dříve působil i Petr Čech, by měl podepsat víceletý kontrakt. Sparta za něj dostane 78 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud