Sparta na nich může jednou vydělat. Kolik stojí 3 fotbalisté z Letné, kteří ještě nemají 21 let?

V kádru pražské Sparty najdeme momentálně tři třicátníky. Na druhé straně je v něm trojice borců, kteří ještě nemají 21 let a jsou nesmírně perspektivní, takže jejich tržní cena může v příštích letech výrazně růst.

Na přestupovém trhu je o hráče letenského klubu zájem. A v budoucnosti tomu asi nebude jinak. Zajímavý potenciál v sobě ukrývá trio mladíků, kterým není víc než 20 let. Kolik tito hráči, na nichž klub jednou může pořádně vydělat, aktuálně stojí podle portálu TransferMarkt? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Patrik Vydra – 20 let (450 tisíc eur = cca 11 milionů korun)

Patrik Vydra2 (2).jpg

Předloni na jaře debutoval v nejvyšší soutěži dospělých v dresu Sparty obránce Patrik Vydra. Bylo mu v tu chvíli 18 let a do konce ročníku zvládl naskočit do tří utkání, z toho jednou v základní sestavě. V minulé sezoně se objevil na hřišti ve Fortuna lize pětkrát a v té současné zasáhl jako střídající hráč do dvou střetnutí a jeden zápas zvládl jako člen základní jedenáctky od první do poslední minuty. Objevil se také ve dvou zápasech Evropské ligy.

Talentovaný stoper je jedním z příslibů Sparty i české reprezentace do 21 let. V prosinci 2021 portál TransferMarkt vyčíslil jeho cenu na 50 tisíc eur, nyní je devítinásobně vyšší a může i nadále růst.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Adam Karabec – 20 let (2,5 milionu eur = cca 62 milionů korun)

Adam Karabec2.jpg

Záložník Adam Karabec oslavil loni v červenci teprve dvacáté narozeniny, ale v prvním týmu Sparty debutoval už v ročníku 2019/20, v němž absolvoval deset utkání a vstřelil premiérovou ligovou branku. V tom dalším už naskočil do 23 zápasů a zaznamenal tři góly. V sezoně 2021/22 odehrál 30 střetnutí, ve kterých dal dva góly a přidal dvě asistence. Když vsítil tu první do sítě Liberce, bylo to nedlouho poté, co dovršil plnoletosti.

Mládežnický reprezentant, který má na Letné podepsaný kontrakt do roku 2025, stál už v prosinci 2020 podle portálu TransferMarkt rovný milion eur a od té doby jeho cena poskočila výrazně nahoru a nyní činí dva a půl milionu eur. Už teď je v hledáčku mnoha bohatých evropských klubů.

O tom, že v něm vězí velký talent, se vědělo už velmi brzy. V anketě o nejlepšího mladého fotbalistu roku se v roce 2019 umístil první mezi mladšími dorostenci, o rok později byl druhý mezi staršími a v roce 2021 tuto kategorii ovládl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Martin Vitík – 20 let (5 milionů eur = cca 123 milionů korun)

Martin Vitík3.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Zadák, který za pár dní oslaví jednadvacáté narozeniny, předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku 2022/23 si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má po 15 odehraných zápasech na kontě dva góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu okolo 123 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud