Adam Hložek (16 let) - V červenci mu bylo teprve 16 let, v listopadu ale naskočil do zápasu v Karviné a stal se nejmladším hráčem, který v lize oblékl sparťanský dres. Další dva starty si talentovaný záložník připsal v samém závěru podzimu. Dostane šanci i na jaře? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Daniel Mareček (20 let) - Mládežnický reprezentant a jeden ze sparťanských odchovanců, který by to jednou mohl dotáhnout až do prvního týmu. Dvacetiletý obránce či záložník strávil podzim na hostování v druholigové Vlašimi a v týmu odehrál nejvíc minut ze všech hráčů. Teď se Daniel Mareček pokusí zabojovat o místo na Letné. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dominik Plechatý (19 let) - Talentovaný devatenáctiletý obránce v aktuálním ročníku sbíral zkušenosti ve Vlašimi. Během podzimu zasáhl do 14 zápasů a byl jednou z opor druholigového týmu. Prosadí se mládežnický reprezentant i na Letné?
 David Šnajdr (19 let) - O místo v rudém kádru zabojuje i David Šnajdr. Devatenáctiletý levý obránce nastupuje za sparťanský dorost, je rychlý, důrazný a vyniká v osobních soubojích. Na Letné je od devíti let.
6
Fotogalerie

Sparta myslí na budoucnost. 6 talentovaných mladíků, kteří bojují o místo v týmu

Sparta zahájila přípravu na jarní část sezony s 31 hráči. Nechyběly mezi nimi nové letní posily, ale také několik mladíků, kteří se pokusí získat místo v týmu.

Na Letné zatím zůstává Semih Kaya, Bogdan Vatajelu i Nicolae Stanciu, o jejichž odchodech se neustále spekuluje. Do přípravy se zapojili i dva novicové – David Moberg Karlsson a Martin Hašek, ale i několik talentovaných mladíků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Václav Drchal (19 let)

Václav Drchal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý útočník debutoval v lize už pod Andreou Stramaccionim. Premiérový ligový start ozdobil gólem do sítě Slovácka a na Letné se o něm začalo mluvit jako o nástupci Davida Lafaty. Na jaře ho však vyřadilo zranění, kvůli kterému byl několik měsíců bez fotbalu. Na trávník se znovu dostal v závěrečném kole proti Příbrami a další minuty by měl letos ještě přidat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Adam Hložek (16 let)

Adam Hložek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V červenci mu bylo teprve 16 let, v listopadu ale naskočil do zápasu v Karviné a stal se nejmladším hráčem, který v lize oblékl sparťanský dres. Další dva starty si talentovaný záložník připsal v samém závěru podzimu. Dostane šanci i na jaře?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Daniel Mareček (20 let)

Daniel Mareček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mládežnický reprezentant a jeden ze sparťanských odchovanců, který by to jednou mohl dotáhnout až do prvního týmu. Dvacetiletý obránce či záložník strávil podzim na hostování v druholigové Vlašimi a v týmu odehrál nejvíc minut ze všech hráčů. Teď se Daniel Mareček pokusí zabojovat o místo na Letné.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Dominik Plechatý (19 let)

SpartaL.jpg

Talentovaný devatenáctiletý obránce v aktuálním ročníku sbíral zkušenosti ve Vlašimi. Během podzimu zasáhl do 14 zápasů a byl jednou z opor druholigového týmu. Prosadí se mládežnický reprezentant i na Letné?

Pokračování 6 / 7

David Šnajdr (19 let)

David Šnajdr.jpg

O místo v rudém kádru zabojuje i David Šnajdr. Devatenáctiletý levý obránce nastupuje za sparťanský dorost, je rychlý, důrazný a vyniká v osobních soubojích. Na Letné je od devíti let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Wiesner (21 let)

Tomáš Wiesner Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý pravý obránce měl před sezonou nakročeno k tomu, aby se dostal do základní sestavy. Jenže se zranil a do hry naskočil až později. V posledních čtyřech zápasech byl už třikrát v základu a v přípravě si může vybojovat ještě silnější pozici. Povede se mu to?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud