Sparta musí rychle jednat. Tito tři klíčoví hráči Kotalovy party by na Letné měli zůstat

Sparta musí rychle jednat. Tito tři klíčoví hráči Kotalovy party by na Letné měli zůstat

Sparta musí rychle jednat. Tito tři klíčoví hráči Kotalovy party by na Letné měli zůstat

Podstatnou část sezony byla Sparta všem pro smích, parta z Letné se ale zvedla a začíná šlapat. V lize je už třetí a navíc postoupila do finále poháru. Příští týdny rozhodnou o tom, jakým směrem se pražský klub v dalším období vydá.

Dávid Hancko Kanga Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Několika hráčům Sparty po sezoně končí smlouva. Jiní jsou v Praze na hostování a dalších se klub možná zbaví. Vedení letenského týmu by ale mělo jednat, a pokud chce udržet současnou formu, tak by se rychle mělo dohodnout se třemi klíčovými hráči současné party trenéra Václava Kotala. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Dávid Hancko

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Spartu dlouho trápily problémy se složením stoperské dvojice. Zdá se ale, že kouč Václav Kotal tento rébus vyřešil. K Lukáši Štetinovi se postavil Dávid Hancko a ti dva spolu šlapou. Ovšem zatímco Štetina nedávno podepsal nový kontrakt, Hancko je ve Spartě jen na hostování.

Pokud jej chce pražský klub získat natrvalo, musí Fiorentině zaplatit pět milionů eur, což by z něj udělalo nejdražšího hráče v ligové historii. Tato investice by se ale vyplatila, dvaadvacetiletý slovenský reprezentant totiž aktuálně patří k nejlepším hráčům soutěže.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Guélor Kanga

Guélor Kanga dres Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pokud na něm Sparta chtěla něco vydělat, měla ho v zimě prodat. Takto to vypadalo, že z Letné odejde v létě zadarmo, ovšem situace se mění a ostatní kluby, které jej lákaly, kvůli koronavirové krizi neví, co bude dál. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu by klidně zůstal ve Spartě, chtěl by však přidat na svém platu, díky němuž nyní bere přes dva miliony korun za měsíc.

Vedení klubu se tento krok nezamlouvá, jenže svůj postoj možná změní. Kanga je totiž klíčovým mužem týmu, s 12 trefami je nejlepším střelcem ligy a naposledy Spartě svým gólem proti Plzni pomohl do finále domácího poháru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Martin Frýdek

Martin Frýdek 2019 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedním z hráčů, kterému po sezoně končí smlouva, je Martin Frýdek. Osmadvacetiletý univerzál zatím nový kontrakt nepodepsal a fanoušci se po jeho výkonech často vozí, pravdou však je, že všichni trenéři, kteří ve Spartě v poslední době působili, mu dávali hodně prostoru. V základní sestavě nastupuje také pod koučem Kotalem, navíc je velký bojovník a sparťanský srdcař. I proto na Letné možná zůstane.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud