Adam Hložek Nyní je mimo hru Kozák s Julišem, několik měsíců však nehrál ani samotný Adam Hložek. Ten už je, naštěstí pro Spartu, fit. Jeho výhodou je, že může naskočit hned na několika postech a nyní by se měl usadit na hrotu sestavy. Před zraněním dal čtyři góly a přidal stejný počet přihrávek. Proti Českým Budějovicím odehrál už celý zápas, na Letné na něj budou zase hodně spoléhat.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Minčev  Sparta za mladého bulharského reprezentanta v létě vysázela hodně tučný balík peněz, Martin Minčev ale dostává minimum prostoru. V lize zatím naskočil jen do sedmi duelů, ve kterých odehrál celkově 159 minut. Pod trenérem Vrbou v lize ještě nenastoupil. Devatenáctiletý Minčev přitom může naskočit jak na křídle, tak na hrotu sestavy.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Moberg Karlsson  „Jeho” místo je spíše na křídle, David Moberg Karlsson však může operovat i v útoku. Letos navíc patří ke klíčovým hráčům rudé družiny a po příchodu trenéra Vrby se mu hodně dařilo. Dal dva góly Olomouci a třikrát se trefil i proti Karviné. Do dalších tří ligových duelů ale nezasáhl.   Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Matěj Polidar  Na hrotu může naskočit také jednadvacetiletý ofenzivní univerzál Matěj Polidar. Je však otázkou, jak na tom je, na jaře totiž odehrál jedinou minutu v únorovém utkání se Zlínem. Během podzimu ale několikrát ukázal, že rudému týmu má co nabídnout.  Foto: AC SPARTA PRAHA - David Lejček / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparta musí improvizovat. Kdo teď může nahradit zraněné útočníky Juliše s Kozákem?

Fotbalová Sparta řeší nepříjemný problém. Trenér Pavel Vrba totiž přišel o dva klíčové útočníky. Kdo je nyní nahradí?

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Lukáš Juliš měl v letošní sezoně formu jako hrom. Nasázel jedenáct branek a byl jedním z aspirantů na zisk koruny pro krále střelců. Jenže aktuálně je mimo hru - stejně jako Libor Kozák, jenž se v této sezoně trefil zatím čtyřikrát. Kým je trenér Pavel Vrba může nahradit? Koho má k dispozici? Podívejte se. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 2 / 6

Adam Hložek 

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nyní je mimo hru Kozák s Julišem, několik měsíců však nehrál ani samotný Adam Hložek. Ten už je, naštěstí pro Spartu, fit. Jeho výhodou je, že může naskočit hned na několika postech a nyní by se měl usadit na hrotu sestavy. Před zraněním dal čtyři góly a přidal stejný počet přihrávek. Proti Českým Budějovicím odehrál už celý zápas, na Letné na něj budou zase hodně spoléhat. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Martin Minčev 

Martin Minčev Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta za mladého bulharského reprezentanta v létě vysázela hodně tučný balík peněz, Martin Minčev ale dostává minimum prostoru. V lize zatím naskočil jen do sedmi duelů, ve kterých odehrál celkově 159 minut. Pod trenérem Vrbou v lize ještě nenastoupil. Devatenáctiletý Minčev přitom může naskočit jak na křídle, tak na hrotu sestavy. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Moberg Karlsson 

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

„Jeho” místo je spíše na křídle, David Moberg Karlsson však může operovat i v útoku. Letos navíc patří ke klíčovým hráčům rudé družiny a po příchodu trenéra Vrby se mu hodně dařilo. Dal dva góly Olomouci a třikrát se trefil i proti Karviné. Do dalších tří ligových duelů ale nezasáhl.  

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Matěj Polidar 

Matěj Polidar Sparta 2 AC SPARTA PRAHA - David Lejček CNC Profimedia.jpg

Na hrotu může naskočit také jednadvacetiletý ofenzivní univerzál Matěj Polidar. Je však otázkou, jak na tom je, na jaře totiž odehrál jedinou minutu v únorovém utkání se Zlínem. Během podzimu ale několikrát ukázal, že rudému týmu má co nabídnout. 

Foto: AC SPARTA PRAHA - David Lejček / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

B tým 

Daniel Turyna.jpg

Sparta může sáhnout i do své rezervy, ve které působí nadaní, ale zatím ne moc ostřílení hráči. K dispozici by mohl být Vojtěch Patrák, Daniel Turyna (na snímku), Ondřej Novotný, Daniel Kozák či Youssouf Dao. Ani jeden, s výjimkou Novotného, však do letošního ligového ročníku ještě nenaskočil. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud