Ondřej Čelůstka  - Bývalý hráč Slavie, Norimberku či Sunderlandu je od roku 2015 v Turecku, kde obléká dres Antalyasporu. Reprezentační stoper se ale po koronavirovém restartu vytratil ze sestavy a údajně se chce vrátit domů. Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka je podle informací portálu iSport.cz už jen kousek od příchodu do Sparty. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 David Lischka  - David Lischka se před rokem přestěhoval z Jablonce do Sparty, která v něm našla stopera číslo jedna. Ani jemu se sice nevyhnuly zbytečné minely, na Letné na něm ale do budoucna chtějí stavět. Dvaadvacetiletý bek, který dříve působil v Karviné a Jablonci, dosud v rudém dresu odehrál 14 ligových zápasů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Štetina  - Ještě v zimě se zdálo, že se jeho dny ve Spartě blíží ke konci. Lukáš Štetina byl mimo sestavu a spekulovalo se o jeho odchodu. Na jaře se ale rozehrál do životní formy, vrátil se do základní sestavy a dokonce si vysloužil novou smlouvu. Devětadvacetiletý slovenský stoper se tak v přípravě bude rvát znovu o místo. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Plechatý  - Jednadvacetiletý bek si v sezoně 2018/19 odbyl ligovou premiéru a odehrál pět zápasů za Spartu. Více prostoru ale nedostal a v průběhu minulého ročníku hostoval v Jablonci. Na severu Čech si získal dobrou pozici, nastupoval v základní sestavě a připsal si 28 startů. Teď se snaží zabudovat do sparťanského kádru. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Sparta má z čeho vybírat. Toto je pět stoperů, kteří by v příští sezoně mohli hrát na Letné

Stoperský post byl místem, které Spartu v poslední sezoně trápilo nejvíc. To by se ale v příštím ročníku mělo změnit.

Bez názvu.jpg

Ze Sparty už odešli Semih Kaya, Georges Mandjeck nebo Costa Nhamoinesu. Tedy tři hráči, co mohli nastoupit na postu stopera, který pražský klub dlouho trápil. To by se ale nyní mělo změnit. V následujících kapitolách najdete jména pěti stoperů, kteří by na Letné mohli působit v příštím ročníku.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka ČR 2 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý hráč Slavie, Norimberku či Sunderlandu je od roku 2015 v Turecku, kde obléká dres Antalyasporu. Reprezentační stoper se ale po koronavirovém restartu vytratil ze sestavy a údajně se chce vrátit domů. Jednatřicetiletý Ondřej Čelůstka je podle informací portálu iSport.cz už jen kousek od příchodu do Sparty.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Lischka

David Lischka Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

David Lischka se před rokem přestěhoval z Jablonce do Sparty, která v něm našla stopera číslo jedna. Ani jemu se sice nevyhnuly zbytečné minely, na Letné na něm ale do budoucna chtějí stavět. Dvaadvacetiletý bek, který dříve působil v Karviné a Jablonci, dosud v rudém dresu odehrál 14 ligových zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina 19.jpg

Ještě v zimě se zdálo, že se jeho dny ve Spartě blíží ke konci. Lukáš Štetina byl mimo sestavu a spekulovalo se o jeho odchodu. Na jaře se ale rozehrál do životní formy, vrátil se do základní sestavy a dokonce si vysloužil novou smlouvu. Devětadvacetiletý slovenský stoper se tak v přípravě bude rvát znovu o místo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý Jablonec.jpg

Jednadvacetiletý bek si v sezoně 2018/19 odbyl ligovou premiéru a odehrál pět zápasů za Spartu. Více prostoru ale nedostal a v průběhu minulého ročníku hostoval v Jablonci. Na severu Čech si získal dobrou pozici, nastupoval v základní sestavě a připsal si 28 startů. Teď se snaží zabudovat do sparťanského kádru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dávid Hancko

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě stále doufají, že na Letné zůstane i Dávid Hancko. Slovenský reprezentační bek přišel do Prahy před rokem na hostování z Fiorentiny a zejména na jaře byl jedním z nejlepších hráčů celé ligy. Sparta na něj sice neuplatnila vysokou opci, na Letné ale stále věří, že se jim ho podaří udržet. V týmu Václava Kotala by rád zůstal i dvaadvacetiletý Hancko.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud