Václav Drchal  - Dvacetiletý útočník za uplynulé dvě sezony odehrál kvůli zdravotním problémům jen 13 zápasů. V uplynulém ročníku zasáhl pouze do tří duelů, ve Spartě si od něj stále hodně slibují. Zůstane na Letné, nebo zamíří na hostování někam, kde by dostal více prostoru? Foto: Profimedia.cz
 Adam Hložek  - Sedmnáctiletý sparťanský klenot nastupuje převážně na křídlech, může však hrát i v útoku, a tak je možné, že na hrotu sestavy bude dostávat stále více a více prostoru. Adam Hložek, jenž letos dal sedm branek a přidal stejný počet asistencí, má sice několik nabídek ze zahraničí, ve Spartě by ale měl ještě aspoň další rok zůstat. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Juliš  - Spartě patří také Lukáš Juliš, který toho však v rudém dresu v poslední době moc neodehrál. Loni hostoval v Bohemians 1905 a po čtyřech podzimních startech ve Spartě odešel na další hostování do Olomouce. Na Hané se mu dařilo náramně a ve 12 startech nastřílel osm branek. Vrátí se teď pětadvacetiletý útočník zpátky do Sparty? Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Libor Kozák  - Po svém loňském příchodu z Liberce se rozjížděl pomaleji a v úvodu sezony zahazoval jednu šanci za druhou. Jednatřicetiletý útočník se zkušenostmi z Aston Villy nebo Lazia Řím ale nakonec nazul střelecké kopačky, nastřílel 14 branek a společně s Petarem Musou se dělí o místo v čele tabulky střelců. Pro kouče Kotala je na hrotu aktuální volbou číslo jedna. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Sparta má z čeho vybírat. Podívejte se na šest útočníků, kteří by se měli sejít na Letné

Sezona Sparty se dlouho vyvíjela bídně, letenští se ale pod vedením trenéra Václava Kotala zvedli a zase začali šlapat. Příští rok by měli být zase silnější.

Libor Kozák Hložek Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Sparta byla dlouho všem pro smích, nakonec se ale zvedla, získala domácí pohár a v lize skončila třetí. Libor Kozák se navíc dostal do čela tabulky střelců a z útoku Pražanů šel zase strach. Jména šesti útočníků, z nichž nyní může kouč Václav Kotal vybírat, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Václav Drchal

Václav Drchal Sparta 2019.jpg

Dvacetiletý útočník za uplynulé dvě sezony odehrál kvůli zdravotním problémům jen 13 zápasů. V uplynulém ročníku zasáhl pouze do tří duelů, ve Spartě si od něj stále hodně slibují. Zůstane na Letné, nebo zamíří na hostování někam, kde by dostal více prostoru?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Adam Hložek

Adam Hložek Olomouc 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmnáctiletý sparťanský klenot nastupuje převážně na křídlech, může však hrát i v útoku, a tak je možné, že na hrotu sestavy bude dostávat stále více a více prostoru. Adam Hložek, jenž letos dal sedm branek a přidal stejný počet asistencí, má sice několik nabídek ze zahraničí, ve Spartě by ale měl ještě aspoň další rok zůstat.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Olomouc Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia.jpg

Spartě patří také Lukáš Juliš, který toho však v rudém dresu v poslední době moc neodehrál. Loni hostoval v Bohemians 1905 a po čtyřech podzimních startech ve Spartě odešel na další hostování do Olomouce. Na Hané se mu dařilo náramně a ve 12 startech nastřílel osm branek. Vrátí se teď pětadvacetiletý útočník zpátky do Sparty?

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Libor Kozák

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Po svém loňském příchodu z Liberce se rozjížděl pomaleji a v úvodu sezony zahazoval jednu šanci za druhou. Jednatřicetiletý útočník se zkušenostmi z Aston Villy nebo Lazia Řím ale nakonec nazul střelecké kopačky, nastřílel 14 branek a společně s Petarem Musou se dělí o místo v čele tabulky střelců. Pro kouče Kotala je na hrotu aktuální volbou číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Bohemians 20.jpg

Stejně jako Juliše ho Sparta poslala na hostování. Třiadvacetiletý Matěj Pulkrab letos odehrál osm zápasů za Bohemians 1905 a blýskl se v nich pěti góly. Na Letné by měl ještě dostat šanci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh 20.jpg

Ghanský forvard v sobě stále ukrývá zajímavý potenciál. Čekalo se od něj ale víc, než jen sedm branek. Třiadvacetiletý Benjamin Tetteh po ligovém restartu zdaleka nedostával tolik prostoru, jako Libor Kozák, a je otázkou, zda bude na Letné pokračovat. Údajně o něj stojí například Galatasaray.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud