Sparta loví na Apeninském poloostrově. 3 italští trenéři, kteří mohou nahradit Radu

Porazil Plzeň, sahal po třech bodech v Edenu, přesto se krátké sparťanské angažmá Petra Rady blíží ke konci. Na Letné intenzivně hledají jméno jeho nástupce a loví i v zahraničních vodách. Konkrétně v Itálii.

sparta.jpg

Prioritou číslo jedna je Pavel Vrba. Vedení pražské Sparty však uvažuje také o trenérech s cizím pasem. Letenským se zalíbilo na Apeninském poloostrově, na kterém si vyhlédli tři italské trenéry. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Francesco Guidolin

Francesco Guidolin.jpg

Nejzkušenější trenér z nabízené trojice. Jednašedesátiletý Francesco Guidolin má za sebou štace v Monaku, Udinese, Parmě či Palermu, na jehož lavičku se několikrát vrátil. Naposledy trénoval v Anglii, u týmu Swansea ale nevydržel ani rok a v listopadu byl odvolán. Ujme se teď Sparty?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Christian Panucci

Christian Panucci.jpg

Nejznámější adept na Radův post. Christian Panucci se však dosud proslavil více jako hráč než coby trenér...

Čtyřiačtyřicetiletý bývalý italský reprezentant prošel milánským Interem i AC, byl prvním Italem v Realu Madrid, zahrál si taky za Monako, Parmu nebo AS Řím.

Dvojnásobný mistr Evropy do 21 let má ve sbírce dva tituly v Lize mistrů a spoustu načerpaných zkušeností. S trenéřinou začínal coby asistent ruské reprezentace a vedl nižší italské celky. Působení na Letné by pro něj bylo zajímavou zkušeností.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Andrea Stramaccioni

Andrea Stramaccioni.jpg

Jednačtyřicetiletý rodák z Říma zažil podobný příběh jako David Holoubek. Od juniorky Interu Milán se přesunul k prvnímu týmu a vedl bývalého šampiona Ligy mistrů. Na San Siru však dlouho nevydržel.

V průběhu sezony 2011/12 nahradil Claudia Ranieriho, jenže už po roce dostal padáka. Vedl také Udinese a Panathinaikos, na jehož lavičce skončil v prosinci uplynulého roku. Od té doby je bez angažmá.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud