Sparta loví cizince. Tři zahraniční obránci, které Krupp přivedl do O2 Areny

Před rokem se zahraniční cestou vydala fotbalová Sparta, letos ji následovala ta hokejová. Klub z O2 Areny angažoval německého kouče Uweho Kruppa a přivedl už tři cizince.

Do Sparty se vrátili Daniel Přibyl s Janem Košťálkem, pražský klub získal Matěje Machovského a angažoval také tři zahraniční posily do defenzivy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jeremia Blain (Kanada)

Šestadvacetiletý obránce byl v roce 2010 draftován Edmontonem, do NHL se ale nikdy nedostal. Několik let působil na farmě a v průběhu sezony 2016/17 zamířil do Villacheru hrajícího EBEL ligu. Loňský ročník strávil v Innsbrucku, připsal si celkově třicet kanadských bodů a 104 trestných minut. Od nové sezony bude hrát za Spartu.

Pokračování 3 / 4

Steven Delisle (Kanada)

Steven Delisle.jpg

Sedmadvacetiletý bek odešel v uplynulé sezoně ze zámoří a vyzkoušel si angažmá v Banské Bystrici. I s play-off odehrál 43 zápasů a posbíral v nich dvanáct bodů. V roce 2008 ho ve čtvrtém kole draftu získal Columbus, Steven Delisle se ale v NHL neprosadil. Jak se mu povede ve Spartě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Blaž Gregorc (Slovinsko)

Blaž Gregorc.jpg

Pražský klub lovil taky u konkurence a z Hradce Králové získal Blaže Gregorce, který za Mountfield odehrál poslední dvě sezony. Předtím působil v Pardubicích, hrál také v Dánsku, Švédsku a Slovinsku, které reprezentuje. Startoval na dvou olympijských hrách i několika světových šampionátech, teď si osmadvacetiletý bek vyzkouší angažmá ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud