Sparta loví cizince. Tři zahraniční obránci, které Krupp přivedl do O2 Areny

Sparta loví cizince. Tři zahraniční obránci, které Krupp přivedl do O2 Areny

Sparta loví cizince. Tři zahraniční obránci, které Krupp přivedl do O2 Areny

Před rokem se zahraniční cestou vydala fotbalová Sparta, letos ji následovala ta hokejová. Klub z O2 Areny angažoval německého kouče Uweho Kruppa a přivedl už tři cizince.

Do Sparty se vrátili Daniel Přibyl s Janem Košťálkem, pražský klub získal Matěje Machovského a angažoval také tři zahraniční posily do defenzivy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jeremia Blain (Kanada)

Šestadvacetiletý obránce byl v roce 2010 draftován Edmontonem, do NHL se ale nikdy nedostal. Několik let působil na farmě a v průběhu sezony 2016/17 zamířil do Villacheru hrajícího EBEL ligu. Loňský ročník strávil v Innsbrucku, připsal si celkově třicet kanadských bodů a 104 trestných minut. Od nové sezony bude hrát za Spartu.

Pokračování 3 / 4

Steven Delisle (Kanada)

Steven Delisle.jpg

Sedmadvacetiletý bek odešel v uplynulé sezoně ze zámoří a vyzkoušel si angažmá v Banské Bystrici. I s play-off odehrál 43 zápasů a posbíral v nich dvanáct bodů. V roce 2008 ho ve čtvrtém kole draftu získal Columbus, Steven Delisle se ale v NHL neprosadil. Jak se mu povede ve Spartě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Blaž Gregorc (Slovinsko)

Blaž Gregorc.jpg

Pražský klub lovil taky u konkurence a z Hradce Králové získal Blaže Gregorce, který za Mountfield odehrál poslední dvě sezony. Předtím působil v Pardubicích, hrál také v Dánsku, Švédsku a Slovinsku, které reprezentuje. Startoval na dvou olympijských hrách i několika světových šampionátech, teď si osmadvacetiletý bek vyzkouší angažmá ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud