Sparta je znovu na lovu v zahraničí. 6 cizinců, kteří by v létě měli přijít na Letnou

Letošní sezona ještě neskončila, fotbalová Sparta už ale začíná zbrojit na tu další. Na Letné budou znovu aktivní a na přestupovém trhu se zaměří na další cizince. Jedná se o posily z Argentiny, Švédska či Ghany.

Sparta se zajímá o libereckého kapitána Vladimíra Coufala, ve hře je také příchod člena širšího kádru reprezentace Ondřeje Čelůstky, mluví se však i o další zajímavých jménem. Jména šesti cizinců, kteří by se už brzy mohli objevit na Letné, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Mario Crnički

Mario Crnički.jpg

Dvacetiletý forvard, který patří Bayernu Mnichov, dorazil do Sparty na týdenní testy. Po nich se rozhodne, co s bývalým mládežnickým reprezentantem Chorvatska bude dál. Mario Crnički trénoval s prvním týmem Bayernu a skrývá se v něm zajímavý střelecký potenciál. Ukáže ho na Letné?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Isaac Hutchinson

SpartaL.jpg

Osmnáctiletý útočník je ve sparťanské juniorce na testech z Brightonu. V letošní sezoně odehrál za tým U18 čtrnáct zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě asistence. Nastupuje na podhrotové pozici, umí naskočit i na křídle. Řekne si na Letné o smlouvu?

Pokračování 4 / 7

Emanuel Insúa

Emanuel Insúa.jpg

Jeho bratr působil v Liverpoolu či Atléticu Madrid, Emanuel Insúa přestoupil v létě z Udinese do Panathinaikosu. Sedmadvacetiletý levý krajní obránce z Argentiny nastupuje na jaře pravidelně, jeho příchodu by mohl pomoct i Zdeněk Ščasný, který v Panathinaikosu působil. Insúova aktuální tržní hodnota je 1,5 milionů eur, Sparta však má na „jeho“ post i Martina Frýdka a v létě by se měl z hostování vrátit Eldar Čivič.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Johan Larsson

Johan Larsson.jpg

Ve Spartě nejsou příliš spokojeni s jarními výkony Ondřeje Zahustela, jenže po odchodu Vjačeslava Karavajeva za něj nemá náhradu. To by se ale mělo změnit a na Letnou by mohl přijít Johan Larsson. Osmadvacetiletý švédský obránce dánského Bröndby dal v letošní sezoně už tři góly a přidal 12 nahrávek. Spartě by se náramně hodil, jeho aktuální cena je zhruba 52 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Adnan Kovačevič

Adnan Kovačevič.jpg

Situace okolo sparťanských stoperů je nejistá. Pevnou pozici má pouze Lukáš Štětina, i proto se spekuluje o příchodu Ondřeje Čelůstky. Ve hře je však také posila ze zahraničí. Na radaru týmu z Letné se ocitl čtyřiadvacetiletý bosenský stoper Adnan Kovačevič, který pravidelně nastupuje za polské Kielce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh 2.jpg

Okolo dvacetiletého útočníka Bohemians 1905, který zářil proti Plzni, je v lize zájem. Martin Hašek o něm prohlásil, že je lepší, než byl v jeho věku Bony Wilfried. Benjamin Tetteh je rázem v kurzu. Mladý foavrd z Ghany by se po sezoně měl objevit na Letné, jeho příchod je prý už hotovou věcí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud