Adam Polášek  Jednatřicetiletý bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi ve Spartě působí už čtvrtou sezonu. Ovšem zatímco v těch předešlých vždy patřil k ústředním postavám a defenzivním pilířům týmu, letos je jeho přínos minimální. Adam Polášek si v 16 duelech připsal jen dva body za gól a nahrávku, na ledě navíc byl už u deseti inkasovaných branek. V posledním duelu proti Plzni odehrál jen necelé tři minuty, jeho výkony jsou zklamáním.
 Michal Moravčík  Sedmadvacetiletý obránce letos sice zasáhl jen do pěti zápasů, zatím je ale daleko za očekáváním. Účastník tří světových šampionátů, který se před časem snažil prosadit i do NHL, ani zdaleka nepředvádí takové výkony, jako v loňské sezoně, kdy dohromady i s play-off posbíral 31 bodů. Letos je zatím na nule, navíc byl u čtyř inkasovaných branek.  
 Erik Thorell  Švédský útočník v loňské premiérové extraligové sezoně zářil. V základní části posbíral 52 bodů, dalších deset jich přidal v play-off a patřil k nejlepším cizincům soutěže. Letos je ale třicetiletý forvard ze severu jako vyměněný. V 16 duelech dal jen dva góly, ke kterému přidal dvě nahrávky. Pražané od něj čekali o mnoho víc. 
 Gustaf Thorell  Se službami Erika Throella byli loni v Praze nadmíru spokojeni, a tak mu z Plzně přivedli i o dva roky staršího bratra Gustafa. Zkušený švédský útočník měl za sebou povedenou sezonu v plzeňském dresu, ve kterém se v základní části dostal na 24 bodů. Ve Spartě ale na loňské výkony nenavázal a v 17 duelech zaznamenal pouhé dvě asistence. Na ledě byl navíc už u osmi inkasovaných branek. 
5
Fotogalerie

Sparta je v útlumu. 5 důležitých hráčů pražského celku, kteří jsou totálně z formy

Sparta došla v minulé extraligové sezoně do finále. Během léta dobře posílila a chtěla zaútočit na titul. Realita je ale úplně jiná.

Sparta byla před sezonou, tak jako každým rokem, pasována do role jednoho z extraligových favoritů. Jenže Pražané tápou a jsou ve velké krizi. V té se nachází i pět hráčů, kteří měli patřit k lídrům týmu trenéra Pavla Patery. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Dominik Simon 

Dominik Simon Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zřejmě největší zklamání dosavadního extraligového ročníku. Dominik Simon hrál od roku 2015 v NHL, kde nastupoval za Pittsburgh, Anaheim a Calgary. V nejlepší lize světa už pro něj ale nebylo místo, a tak zamířil do extraligy. Čekalo se, že se stane jedním z lídrů Sparty, osmadvacetiletý útočník dal ale v 16 zápasech jen dva góly. V bilanci plus minus účasti na ledě je na nelichotivém čísle mínus sedm. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Adam Polášek 

Adam Polášek Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý bek s bohatými reprezentačními zkušenostmi ve Spartě působí už čtvrtou sezonu. Ovšem zatímco v těch předešlých vždy patřil k ústředním postavám a defenzivním pilířům týmu, letos je jeho přínos minimální. Adam Polášek si v 16 duelech připsal jen dva body za gól a nahrávku, na ledě navíc byl už u deseti inkasovaných branek. V posledním duelu proti Plzni odehrál jen necelé tři minuty, jeho výkony jsou zklamáním. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Moravčík 

Michal Moravčík Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý obránce letos sice zasáhl jen do pěti zápasů, zatím je ale daleko za očekáváním. Účastník tří světových šampionátů, který se před časem snažil prosadit i do NHL, ani zdaleka nepředvádí takové výkony, jako v loňské sezoně, kdy dohromady i s play-off posbíral 31 bodů. Letos je zatím na nule, navíc byl u čtyř inkasovaných branek.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Erik Thorell 

Erik Thorell Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Švédský útočník v loňské premiérové extraligové sezoně zářil. V základní části posbíral 52 bodů, dalších deset jich přidal v play-off a patřil k nejlepším cizincům soutěže. Letos je ale třicetiletý forvard ze severu jako vyměněný. V 16 duelech dal jen dva góly, ke kterému přidal dvě nahrávky. Pražané od něj čekali o mnoho víc. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Gustaf Thorell 

Gustaf Thorell Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Se službami Erika Throella byli loni v Praze nadmíru spokojeni, a tak mu z Plzně přivedli i o dva roky staršího bratra Gustafa. Zkušený švédský útočník měl za sebou povedenou sezonu v plzeňském dresu, ve kterém se v základní části dostal na 24 bodů. Ve Spartě ale na loňské výkony nenavázal a v 17 duelech zaznamenal pouhé dvě asistence. Na ledě byl navíc už u osmi inkasovaných branek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud