Jakub Neužil 
 Oldřich Cichoň 
 Maxim Žukov 
 Matěj Machovský 
5
Fotogalerie

Sparta je v krizi a točí gólmany. Podívejte se, kdo už letos dostal šanci v bráně Pražanů

Hokejová Sparta vstupovala do sezony v pořádně našlapané sestavě. Jenže Pražané tápou a jejich výkony jsou velikým zklamáním. V brance pražského klubu už se navíc protočilo několik gólmanů.

Sparta zahájila sezonu skvěle, pak ale přišla krize, ze které se Pražané nemohou dostat. V bráně Sparty se letos navíc protočili už čtyři gólmani a brzy mezi ně přibude pátý. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Alexander Salák 

Alexander Salák Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační gólman, který si zachytal i na olympiádě v Soči, vstupoval do sezony jako sparťanská jednička. Jenže čtyřiatřicetiletý Alexander Salák vynechal několik zápasů kvůli zranění a Pražanům hodně chyběl. Aktuálně má na kontě 13 startů, ve kterých vychytal osm výher. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jakub Neužil 

Jakub Neužil Sparta.jpg

V době, kdy byl Salák mimo hru, hájil bránu Sparty nejčastěji Jakub Neužil. Ovšem že by nějak zářil, to se říct nedá. Naopak, sedmadvacetiletý gólman oslavil v devíti duelech jen dvě výhry a úspěšností zákroků se nedostal ani na 90 procent. V průběhu pondělka odešel hostovat do Litvínova. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Oldřich Cichoň 

Oldřich Cichoň Sparta Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Do dvou duelů Sparty zasáhl i teprve devatenáctiletý Oldřich Cichoň, který si první extraligový start připsal už v loňské sezoně. Ve Spartě s ním do budoucna počítají, aktuálně ale Cichoň chytá převážně v prvoligovém Sokolově. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Maxim Žukov 

Maxim Žukov Jihlava Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni se stal jedním z objevů prvoligové Jihlavy, která ruského obra přivedla ze zámoří. Dvaadvacetiletého Maxima Žukova sice draftovalo v roce 2017 Vegas, talentovaný ruský gólman patří ale Torontu. V posledním finále Chance ligy trápil Jágrovo Kladno a letos zasáhl i do dvou duelů v barvách Sparty. V zápasech s Třincem a Plzní dostal dohromady sedm branek. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Matěj Machovský 

Matěj Machovský Sparta 21.jpg

Bývalý plzeňský brankář se dříve snažil prosadit do kádru Detroitu. Do NHL se ale neprokousal, a tak v roce 2018 posílil Spartu. V pražském klubu se stal jedničkou, loni vytvořil dobře fungující duo se Salákem a po sezoně se poprvé vydal do KHL. Osmadvacetiletý Matěj Machovský si plácl s Rigou, jenže za lotyšský celek odchytal jen šest zápasů a už je zase zpátky ve Spartě. Opět se bude dělit o prostor se Salákem. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud