Sparta jde zahraniční cestou. 4 noví cizinci, kteří se brzy mohou potkat na Letné

Sparta jde zahraniční cestou. 4 noví cizinci, kteří se brzy mohou potkat na Letné

Sparta jde zahraniční cestou. 4 noví cizinci, kteří se brzy mohou potkat na Letné

Sparta už vstoupila na přestupový trh a oznámila jméno první posily. Zdá se, že Pražané půjdou zahraniční cestou.

Časy, kdy italský kouč Andrea Stramaccioni budoval ve Spartě zahraniční tým, jsou pryč. Ovšem taky současný trenér Pražanů Brian Priske by do Prahy rád přivedl několik hráčů s cizím pasem. Koho už v zimě zlákal a kdo by ještě mohl přijít? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Dimitrije Kamenovič - Srbsko

profimedia-0729757126.jpg

Jendu z posil si Sparta měla vyhlédnout v Itálii – konkrétně v římském Laziu. Tomu patří dvaadvacetiletý levný srbský obránce Dimitrije Kamenovič, který je v Římě od loňského léta, kdy dorazil za tři miliony eur ze srbského Čukarički. Kamenovič, jenž procházel mládežnickými reprezentacemi Srbska, má ale v Laziu těžkou pozici a v letošním ročníku Serie A nezasáhl ani do jednoho zápasu. Na Letné by znamenal konkurenci pro Caspera Höjera.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Kaan Kairinen - Finsko

profimedia-0714055311.jpg

Čtyřiadvacetiletý finský reprezentant už Spartě patří. Kaan Kairinen se stal první zimní posilou pražského celku, se kterým podepsal víceletou smlouvu. Kairinen dorazil z norského Lilleströmu, hrával však taky v Interu Turku, HJK Helsinky nebo Midtjyllandu, kde se potkal s koučem Priskem. V minulé sezoně norské ligy odehrál 22 zápasů a dal jeden gól, na kontě má i sedm startů ve finské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Awer Mabil - Austrálie

Awir Mabil MS.jpg

Sedmadvacetiletý křídelník se narodil v Keni, reprezentuje ale Austrálii, za kterou si zahrál i dva zápasy na mistrovství světa. Trenér Sparty Brian Priske jej zná ze společného působení v dánském Midtjyllandu, se kterým Awer Mabil získal i titul. Hrál taky v Portugalsku, byl v Turecku a aktuálně patří španělskému Cádizu. Na podzim ale naskočil jen do pěti ligových duelů a nyní se proto spekuluje o jeho možném hostování ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Nikola Štulič - Srbsko

S hodně zajímavou informací přišel na sociálních sítích srbský novinář Przemek Siemieniako. Podle něho se v objektu zájmu Sparty ocitl jednadvacetiletý srbský útočník Nikola Štulič, který hraje za Radnički Niš. V letošních 19 ligových duelech dal deset branek a kromě Sparty údajně zaujal i Slavii.

Doporučujeme

Články odjinud