David Lischka  - Nejnovější posila pražského klubu. David Lischka v roce 2015 přišel do Jablonce, hostoval taky v Baníku či Karviné, letos už byl ale jednou z opor severočeského týmu. Jeho přednosti a kvality neutekly sparťanskému vedení, které nadaného stopera přivedlo. Vybojuje si místo v sestavě? Foto: Profimedia.cz
 Costa Nhamoinesu  - Zkušený obránce ze Zimbabwe působí ve Spartě už šestou sezonu. Třiatřicetiletý Costa Nhamoinesu může nastupovat jak na kraji obrany, tak na postu stopera. Na obou místech mu však nyní přibyla konkurence z Jablonce, odkud dorazil levý bek Matěj Hanousek i stoper Lischka. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Dominik Plechatý  - Devatenáctiletý bek je jedním z mladíků, který v zimní přípravě dostane prostor ve Spartě. Neočekává se, že by na Letné zůstal, nejspíš se vrátí do druholigové Vlašimi, kde patří k oporám, má v sobě však hodně zajímavý potenciál. V budoucnu se určitě porve o místo.
 Uroš Radakovič  - Letní posila z Olomouce nezačala sparťanské angažmá ideálně. Uroš Radakovič si prošel několika smolnými momenty, bojoval však dál a nakonec získal místo v základní sestavě. V závěru podzimu patřil k nejlepším hráčům Sparty, dal i jeden gól a aktuálně je na Letné stoperem číslo jedna. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Sparta hledá stoperskou dvojici. 6 středních obránců, kteří jsou nyní na Letné

Na Letné během podzimu nefungovalo téměř nic. Všichni ve Spartě však věří, že se během jara zvednou a sezonu dohrají důstojně. Ščasného a spol. však čeká několik náročných úkolů – třeba správné složení stoperské dvojice.

Ščasný má z čeho vybírat. Sparta má totiž aktuálně šest hráčů, kteří na postu stopera mohou hrát. Kdo má do základu nejblíže a kdo je spíš na odchodu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Někdejší turecký reprezentant přišel na Letnou před rokem a půl za více než padesát milionů korun. Stal se jedním z nejlépe placených fotbalistů ligy, jenže v úvodu angažmá se zranil a do sestavy se pak dostával jen složitě. V aktuálním ročníku dostal šanci, ovšem nepřesvědčil a na Letné se nebudou bránit jeho odchodu. Zájemci o jeho služby se údajně ozývají z Turecka.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

David Lischka

David Lischka.jpg

Nejnovější posila pražského klubu. David Lischka v roce 2015 přišel do Jablonce, hostoval taky v Baníku či Karviné, letos už byl ale jednou z opor severočeského týmu. Jeho přednosti a kvality neutekly sparťanskému vedení, které nadaného stopera přivedlo. Vybojuje si místo v sestavě?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Costa Nhamoinesu

Costa Sparta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený obránce ze Zimbabwe působí ve Spartě už šestou sezonu. Třiatřicetiletý Costa Nhamoinesu může nastupovat jak na kraji obrany, tak na postu stopera. Na obou místech mu však nyní přibyla konkurence z Jablonce, odkud dorazil levý bek Matěj Hanousek i stoper Lischka.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Dominik Plechatý

SpartaL.jpg

Devatenáctiletý bek je jedním z mladíků, který v zimní přípravě dostane prostor ve Spartě. Neočekává se, že by na Letné zůstal, nejspíš se vrátí do druholigové Vlašimi, kde patří k oporám, má v sobě však hodně zajímavý potenciál. V budoucnu se určitě porve o místo.

 

Pokračování 6 / 7

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Letní posila z Olomouce nezačala sparťanské angažmá ideálně. Uroš Radakovič si prošel několika smolnými momenty, bojoval však dál a nakonec získal místo v základní sestavě. V závěru podzimu patřil k nejlepším hráčům Sparty, dal i jeden gól a aktuálně je na Letné stoperem číslo jedna.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V loňské sezoně, po příchodu z Dukly, si Lukáš Štětina držel místo v základní sestavě. Jenže letos se v hierarchii týmu propadl a v aktuálním ročníku zasáhl jen do sedmi ligových zápasů. Spekulovalo se o jeho odchodu do Olomouce, ze kterého nakonec sešlo. Je však otázkou, zda na Letné zůstane i po příchodu Lischky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud