Sparta hledá stálého lídra. 6 hráčů z Letné, kteří letos navlékli kapitánskou pásku

Tak kdo je tedy lídr? Kdo má hlavní slovo v kabině? Zdá se, že na Letné panuje solidní chaos. Vždyť rudý tým měl letos už šest různých kapitánů.

Bez názvu1.jpg

Každý tým by měl mít svého lídra, který má hlavní slovo jak na hřišti, tak v kabině. Na Letné se v minulosti protočila řada person s kapitánskou páskou na ruce. Ať už to byl Jiří Novotný, Tomáš Řepka či Karel Poborský, o jeho postavení bylo vždy jasno. Jenže letos trenér Andrea Stramaccioni protočil už šest různých kapitánů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Kapitánem jeden zápas - Jihlava

V létě se zdálo, že jsou jeho sparťanské dny sečteny. Stramaccioni s ním nepočítal a spekulovalo se o comebacku do Nizozemska. Václav Kadlec ale zabojoval o místo, vrátil se do sestavy a dokonce se znovu objevil i v reprezentaci. Uplynulé dva zápasy sice vynechal kvůli zranění, proti Jihlavě byl ale opět v základu a poprvé nastoupil jako kapitán. Taky se tak zachoval a ve čtvrté minutě vstřelil jediný gól utkání.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Kapitánem jeden zápas - CZ Bělehrad (odveta 3. předkola Evropské ligy)

Bývalý stabilní člen sestavy národního týmu se do Sparty vrátil před rokem po letech strávených v Leverkusenu a Fenerbahce. Loni zkušený bek nastupoval pravidelně v základní sestavě, letos ho ale trápí zdravotní problémy a hrál jen sedmkrát. Kapitánskou pásku navlékl v neúspěšné odvetě Evropské ligy proti Bělehradu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček Barbora Reichová CNC Profimedia 2.jpg

Kapitánem jeden zápas - CZ Bělehrad (3. předkolo Evropské ligy)

Měl to být pohodový vstup do nové éry, čekala se výhra a postup do hlavní fáze Evropské ligy. Jenže Sparta ve třetím předkole soutěže proti Bělehradu vybouchla a odstartovala bídný ročník. Kapitánskou pásku měl tehdy na ruce letenský univerzál Lukáš Mareček.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kapitánem dva zápasy - Znojmo (MOL Cup), Zlín

Předchůdce Václava Kadlece. Josef Šural se letos rozjížděl pomaleji, bojoval s konkurencí, na půdě Jablonce se ale blýskl hattrickem a rázem si zajistil flek v sestavě. Prosadil se i proti Baníku a Zlínu, kde tým vedl dokonce jako kapitán.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Sparta 3.jpg

Kapitánem tři zápasy - Slavia, Jablonec, Ostrava 

Kdyby byl fit a v kondici, byl by kapitánskou volbou číslo jedna. Bývalý lídr národního týmu sice letos zasáhl do 14 ligových zápasů a proti Karviné se prosadil i gólově, poslední dva duely ale zase vynechal. Kapitánem byl v derby se Slavií a také v duelech s Jabloncem a Ostravou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

Kapitánem deset zápasů - Bohemians, Mladá Boleslav, Liberec, Slovácko, Zbrojovka Brno, Karviná, Teplice, Dukla, Plzeň, Ostrava (MOL Cup)

Ještě loni byl útočníkem číslo jedna, vstřelil 15 branek a získal další korunu pro krále střelců. Také letošní ročník začal v základní sestavě, na kontě má čtyři branky, jeho role v týmu se ale mění. "Plán je takový, že budou hrát jiní a David nám může v některých případech vypomoci. Zřejmě je to jeho poslední rok ve Spartě a klub za něj musí najít adekvátní náhradu do budoucna," uvedl Straamccioni po posledním duelu s Jihlavou, do kterého Lafata zasáhl po dvou vynechaných duelech. S kapitánskou páskou na ruce bojoval v deseti zápasech, naposledy však v poháru proti Baníku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud