Sparta hledá nového stopera. Podívejte se, kteří hráči by se mohli objevit na Letné

Jsou posty, které má Sparta vyřešené. Některá místa v sestavě však klub z Letné hodně trápí a vedení pražského klubu ví, že je bude muset posílit. To platí třeba o stoperech.

Sparta má v kádru Davida Lischku, Lukáše Štetinu, Semiha Kayu či Dávida Hancka. Jenže ten na Letné jen hostuje a Kaya v létě nejspíš odejde zpátky do Turecka. Letenští tak musí post stopera jednoznačně posílit. Kdo je ve hře? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Maximiliano Caufriez

Maximiliano Caufriez.jpg

Třiadvacetiletý belgický stoper se přes mládežnické týmy Anderlechtu a Lutychu dostal v roce 2015 do Beverenu, kde je v současné době kapitánem. Sparta se o něj vážně zajímala už v zimě, vedení klubu ho ale kvůli záchranářským bojům v lize nechtělo pustit. Zájem letenského týmu ale zřejmě trvá dál. Objeví se tedy Maximiliano Caufriez, jehož aktuální tržní cena je 550 tisíc eur, ve Spartě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Petrášek

Tomáš PEtrášek.jpg

Jeho jméno čeští fanoušci před pár týdny ještě neznali, ovšem před koronavirovou pauzou se Tomáš Petrášek dostal dokonce na radar reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Osmadvacetiletý stoper a kapitán týmu Raków Czestochowa je s pěti góly nejlepším střelcem mezi obránci polské ligy a rázem okolo něj krouží Sparta. V Česku dříve hrával za Kolín, Převýšov nebo Žižkov. Přesun na Letnou, to by byl tedy velký skok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednou z dalších možností je, že si Sparta stáhne hráče, které má na hostování. V Jablonci působí Dominik Plechatý, letenským však stále patří taky Uroš Radakovič, který do Sparty přišel v roce 2018 z Olomouce. V letošním ročníku však odehrál jen tři zápasy a odešel na hostování do ruského Orenburgu. Za ten šestadvacetiletý srbský stoper nastupuje pravidelně, dostane tak ještě jednu šanci na Letné?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud