Universidad Católica a CD Palestino (Chile)  Sierralta s fotbalem začínal v rodné zemi a v roce 2014 se objevil v týmu Universidad Católica. Vzápětí sice podepsal smlouvu se španělskou Granadou, nějakou dobu ale ještě zůstal v Chile. Tam si zahrál také za tým CD Palestino. Foto: Profimedia.cz
 Granada CF (Španělsko)  S Granadou Sierralta podepsal smlouvu na konci roku 2014. Španělskému klubu patři tři a půl roku, většinu času ale strávil na hostování v Chile. Ve španělské La Lize si nikdy nezahrál. Foto: Profimedia.cz
 Udinese Calcio, Parma Calcio a FC Empoli (Itálie)  V létě roku 2017 Sierralta z Granady odešel a zamířil do Itálie. Tam ho za 666 tisíc eur přivedlo Udine, to jej však obratem poslalo na hostování do Parmy. Před rokem pak chilský stoper zase odešel hostovat do Empoli. V Serii A odehrál celkem šest zápasů, dalších 21 startů přidal v Serii B. Foto: Profimedia.cz
 Watford FC (Anglie)  Na podzim loňského roku Sierralta odešel do Anglie. Konkrétně do druholigového Watfordu, za který dosud v Championship odehrál čtyři zápasy. Mimo jiné má na kontě i celý zápas FA Cupu proti Manchesteru United, který nad Watfordem zvítězil 1:0. Teď jej údajně láká Sparta. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Sparta chce stopera z Chile. Toto je 7 klubů, kterými prošel Francisco Sierralta

Start jarní části Fortuna ligy se blíží. Ve Spartě dosud žádné výrazné změny neproběhly, to by se však brzy mohlo změnit. Letenští totiž údajně sledují reprezentačního stopera z Chile.

Francisco Sierralta.jpg

Lukáš Štetina je ze hry, zraněný je i Ondřej Čelůstka a na podzim marodil taky Dávid Hancko. Není divu, že ve Spartě nahlas uvažují o tom, že by přivedli nového stopera. Podle portálu iSport.cz by na Letnou mohl přijít třiadvacetiletý reprezentant Chile Francisco Sierralta. Kde všude už působil? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Universidad Católica a CD Palestino (Chile)

Francisco Sierralta Flamengo.jpg

Sierralta s fotbalem začínal v rodné zemi a v roce 2014 se objevil v týmu Universidad Católica. Vzápětí sice podepsal smlouvu se španělskou Granadou, nějakou dobu ale ještě zůstal v Chile. Tam si zahrál také za tým CD Palestino.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Granada CF (Španělsko)

Francisco Sierralta Chile.jpg

S Granadou Sierralta podepsal smlouvu na konci roku 2014. Španělskému klubu patři tři a půl roku, většinu času ale strávil na hostování v Chile. Ve španělské La Lize si nikdy nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Udinese Calcio, Parma Calcio a FC Empoli (Itálie)

Francisco Sierralta Itálie.jpg

V létě roku 2017 Sierralta z Granady odešel a zamířil do Itálie. Tam ho za 666 tisíc eur přivedlo Udine, to jej však obratem poslalo na hostování do Parmy. Před rokem pak chilský stoper zase odešel hostovat do Empoli. V Serii A odehrál celkem šest zápasů, dalších 21 startů přidal v Serii B.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Watford FC (Anglie)

Francisco Sierralta Anglie.jpg

Na podzim loňského roku Sierralta odešel do Anglie. Konkrétně do druholigového Watfordu, za který dosud v Championship odehrál čtyři zápasy. Mimo jiné má na kontě i celý zápas FA Cupu proti Manchesteru United, který nad Watfordem zvítězil 1:0. Teď jej údajně láká Sparta.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud