Sparta chce mladíka z Kluže, píší v Rumunsku. Cena? Více než 60 milionů korun

Spartě podzim nevychází podle představ. Na přestupovém trhu proto bude zase aktivní. Lovit by mohla i v Rumunsku.

Sparta v létě hodně proměnila kádr, přivedla několik posil, očekávaný výsledek se ale nedostavil. Tým pod vedením dánského kouče Briana Priskeho neprošel do základní skupiny evropského poháru a ztrácí i v domácí lize. Letenští naposledy prohráli 0:4 se Slavií a v tabulce jsou třetí. 

Dá se čekat, že Sparta bude znovu aktivní na přestupovém trhu. Jméno první možné posily přinesl rumunský web prosport.ro, podle něhož by na Letnou mohl přijít jednadvacetiletý rumunský fotbalista Claudiu Petrila z Kluže. 

Petrila, jenž prošel i mládežnickou reprezentací Rumunska, může hrát na obou křídlech, zvládne i podhrot. Ve dvanácti zápasech rumunské ligy dal letos jediný gól a přidal jednu nahrávku, Kluž za něj přesto podle informací webu požaduje více než 60 milionů korun. Původně prý rumunský celek chtěl ještě víc, ovšem vzhledem k tomu, že Petrila letos nemá nejlepší čísla, šel klub s požadavky dolů. 

Sparta, ve které už hráli další Rumuni Nicolea Stanciu, Bogdan Vatajelu, Alexandru Chipciu či Florin Nita, však údajně není jediným zájemcem o hráčovy služby. Svými výkony měl zaujmout i Osasunu, Valladolid, Galatasaray nebo Fenerbahce. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud