Dánsko  Z Adelaide Mabil odešel v roce 2015 do Dánska. Tehdy jej koupil za necelých 900 tisíc eur Midtjylland, ve kterém se setkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. Australský fotbalista byl taky na hostování v Esbjergu, celkem si v elitní dánské soutěži připsal 101 startů, 17 gólů a 27 nahrávek. Ve sbírce má taky jeden dánský titul a dvě vítězství v dánském poháru.
 Portugalsko  Dánskému Midtjyllandu Mabil patřil až do letošního léta, během té doby ale odešel na několik hostování. Jedno z nich bylo taky v portugalském Pacosu Ferreira, do kterého zamířil v létě roku 2017. Během roku v portugalské soutěži odehrál 26 duelů, dal dvě branky a přidal čtyři asistence.
 Turecko  Z Portugalska se Mabil vrátil po roce do Dánska, kde vydržel až do zimy 2022, kdy jej přivedla turecká Kasimpasa. V Turecku odehrál jarní část sezony, během níž stihl naskočit do jedenácti duelů. Taky v Turecku se dokázal prosadit střelecky, ke dvěma trefám přidal jednu nahrávku.
 Španělsko  Od léta je Mabil ve Španělsku. Konkrétně v Cádizu, který hraje v elitní La Lize. Ve Španělsku se však australský reprezentant příliš neprosadil a na podzim naskočil jen do pěti ligových zápasů. Ani v jednom z nich nedosáhl s Cádizem na body.
5
Fotogalerie

Sparta chce australského křídelníka z mistrovství světa. Podívejte se, kde všude hrál

Fotbalový šampionát skončil. Nabídl velmi zajímavou podívanou, která se teď chystá i na přestupovém trhu. Na tom by měly být aktivní i české ligové kluby.

Jedním z hráčů, který se představil na mistrovství světa v Kataru, je sedmadvacetiletý australský křídelník Awer Mabil. Ten v národním týmu své země odkopal už 31 zápasů, ve kterých dal sedm branek. Na světovém šampionátu zasáhl do duelů s Francií a Tuniskem, proti Dánsku ani Argentině už se ale na plac nedostal. Aktuálně působí ve Španělsku, podle španělských médií by však mohl zamířit do Sparty. Kde všude už hrál? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Austrálie

profimedia-0246739967.jpg

Awer Mabil se sice narodil v Keni, reprezentuje však Austrálii. A právě tady prošel mládežnickým celkem Adelaide, byl na hostování v Campbelltown a poté se dostal i do prvního týmu Adelaide United. V nejvyšší australské soutěži stihl odehrát 44 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dánsko

profimedia-0623947766.jpg

Z Adelaide Mabil odešel v roce 2015 do Dánska. Tehdy jej koupil za necelých 900 tisíc eur Midtjylland, ve kterém se setkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. Australský fotbalista byl taky na hostování v Esbjergu, celkem si v elitní dánské soutěži připsal 101 startů, 17 gólů a 27 nahrávek. Ve sbírce má taky jeden dánský titul a dvě vítězství v dánském poháru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Portugalsko

profimedia-0350298502.jpg

Dánskému Midtjyllandu Mabil patřil až do letošního léta, během té doby ale odešel na několik hostování. Jedno z nich bylo taky v portugalském Pacosu Ferreira, do kterého zamířil v létě roku 2017. Během roku v portugalské soutěži odehrál 26 duelů, dal dvě branky a přidal čtyři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Turecko

profimedia-0682734536.jpg

Z Portugalska se Mabil vrátil po roce do Dánska, kde vydržel až do zimy 2022, kdy jej přivedla turecká Kasimpasa. V Turecku odehrál jarní část sezony, během níž stihl naskočit do jedenácti duelů. Taky v Turecku se dokázal prosadit střelecky, ke dvěma trefám přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Španělsko

profimedia-0741097998.jpg

Od léta je Mabil ve Španělsku. Konkrétně v Cádizu, který hraje v elitní La Lize. Ve Španělsku se však australský reprezentant příliš neprosadil a na podzim naskočil jen do pěti ligových zápasů. Ani v jednom z nich nedosáhl s Cádizem na body.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud