Dominik Graňák  Devětatřicetiletý bek a bývalý slovenský reprezentant v extralize hrával za Slavii, se kterou získal v roce 2003 titul, ale taky Hradec Králové, Karlovy Vary nebo Plzeň. V září přišel do Sparty, kterou trápila rozsáhlá marodka v zadních řadách. Dominik Graňák v pražském celku odehrál jen devět zápasů a poté na vlastní žádost skončil. 
 Michal Kempný   Bronzový medailista z uplynulého světového šampionátu, který má ve sbírce i Stanley Cup s Washingtonem, se nedokázal prosadit do kádru Seattlu, a tak se na podzim vrátil do extraligy. Ne však do Komety, kde působil dříve, ale do Sparty. Dvaatřicetiletý obránce se ihned stal jednou z ozdob extraligy a v dosavadních 26 zápasech posbíral 19 asistencí. 
 Pavel Kousal   Jihlavský rodák vyrostl do role opory Mladé Boleslavi, odkud se dostal až do reprezentace. Loni produktivní útočník posbíral 35 bodů, letos jich měl na kontě dalších 22, na začátku ledna ovšem změnil dres a posílil Spartu. Opačným směrem za čtyřiadvacetiletého Pavla Kousala putovali Daniel Přibyl s Davidem Dvořáčkem. Za Spartu Kousal dosud odehrál deset zápasů, dal tři góly a přidal pět nahrávek.
 Olavi Vauhkonen   Sparta lovila i na severu Evropy. Konkrétně ve Finsku, odkud do Prahy přišel Olavi Vauhkonen. Čtyřiatřicetiletý tvrdý útočník, který prošel finskými mládežnickými reprezentacemi, načal letošní ročník ve Švýcarsku, odkud poté zamířil do finské SaiPy. Za Spartu odehrál zatím čtyři zápasy a připsal si jednu nahrávku. 
6
Fotogalerie

Sparta byla v přestupech aktivní. 5 hráčů, kteří přišli v průběhu sezony do O2 areny

V úterý se v extralize uzavřelo přestupové okno. Na trhu byla tradičně aktivní i pražská Sparta.

Bez názvu.jpg

Sparta posilovala už před začátkem sezony, kdy získala Jakuba Kováře, Gustafa Thorella nebo Dominika Simona. Dalších pět posil pak přivedla v průběhu rozehraného ročníku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Dominik Graňák 

profimedia-0727252631.jpg

Devětatřicetiletý bek a bývalý slovenský reprezentant v extralize hrával za Slavii, se kterou získal v roce 2003 titul, ale taky Hradec Králové, Karlovy Vary nebo Plzeň. V září přišel do Sparty, kterou trápila rozsáhlá marodka v zadních řadách. Dominik Graňák v pražském celku odehrál jen devět zápasů a poté na vlastní žádost skončil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Kempný 

profimedia-0747725676.jpg

Bronzový medailista z uplynulého světového šampionátu, který má ve sbírce i Stanley Cup s Washingtonem, se nedokázal prosadit do kádru Seattlu, a tak se na podzim vrátil do extraligy. Ne však do Komety, kde působil dříve, ale do Sparty. Dvaatřicetiletý obránce se ihned stal jednou z ozdob extraligy a v dosavadních 26 zápasech posbíral 19 asistencí. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Pavel Kousal 

profimedia-0750348684.jpg

Jihlavský rodák vyrostl do role opory Mladé Boleslavi, odkud se dostal až do reprezentace. Loni produktivní útočník posbíral 35 bodů, letos jich měl na kontě dalších 22, na začátku ledna ovšem změnil dres a posílil Spartu. Opačným směrem za čtyřiadvacetiletého Pavla Kousala putovali Daniel Přibyl s Davidem Dvořáčkem. Za Spartu Kousal dosud odehrál deset zápasů, dal tři góly a přidal pět nahrávek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Olavi Vauhkonen 

profimedia-0750460134.jpg

Sparta lovila i na severu Evropy. Konkrétně ve Finsku, odkud do Prahy přišel Olavi Vauhkonen. Čtyřiatřicetiletý tvrdý útočník, který prošel finskými mládežnickými reprezentacemi, načal letošní ročník ve Švýcarsku, odkud zamířil do finské SaiPy. Za Spartu odehrál zatím čtyři zápasy a připsal si jednu nahrávku. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Stefan Warg 

profimedia-0753249685.jpg

Z Finska přišel do Sparty taky dvaatřicetiletý švédský obránce Stefan Warg, jenž letos nastupoval za KooKoo. V roce 2008 jej draftoval Anaheim, Warg si ale v NHL nikdy nezahrál. Téměř celou kariéru působil ve Švédsku, v extralize zatím zasáhl do jednoho zápasu. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud