Florin Nita (Rumunsko). Na podzim odchytal jen osm zápasů, sparťanskou jedničkou se totiž stal Milan Heča. Není divu, že se spekulovalo o jeho odchodu, rumunský reprezentant ale zůstal na Letné. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Andreas Vindheim (Norsko). Čtyřiadvacetiletý Andreas Vindheim přišel do Sparty v létě, ovšem vinou zranění zatím odehrál jen sedm zápasů. Teď je ale fit a brousí si zuby na základní sestavu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Semih Kaya (Turecko). V zimě se spekulovalo o jeho návratu do Galatasaraye, Semih Kaya, který je po odchodu Tomáše Součka nejlépe placeným hráčem ligy, ale nakonec zůstal na Letné. Během podzimu odehrál deset zápasů a dal dva góly. Kolik startů si připíše na jaře?
 Dávid Hancko (Slovensko). Slovenský reprezentant je ve Spartě na hostování z Fiorentiny. Na podzim i vinou zranění odehrál jen šest zápasů, na jaře by měl ale dostat hodně důvěry. Jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji, tak i ve středu obrany. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
12
Fotogalerie

Sparta by mohla postavit dvě jedenáctky. Podívejte se, jak by vypadala ta zahraniční

Ve sparťanské sestavě už nepřevládají cizinci, ovšem kouč Václav Jílek by neměl problém postavit ani čistě zahraniční jedenáctku. A ta by, alespoň podle jmen, vypadala hodně zajímavě.

Guélor Kanga Tetteh Costa Pavel Mazáč Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Kdyby kouč Sparty Václav Jílek chtěl, tak by postavil ryze českou sestavu. Klidně by však mohl postavit i jedenáctku pouze ze zahraničních plejerů. Jak by vypadala? Na to se podívejte v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 12

Florin Nita (Rumunsko)

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na podzim odchytal jen osm zápasů, sparťanskou jedničkou se totiž stal Milan Heča. Není divu, že se spekulovalo o jeho odchodu, rumunský reprezentant ale zůstal na Letné.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 12

Andreas Vindheim (Norsko)

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý Andreas Vindheim přišel do Sparty v létě, ovšem vinou zranění zatím odehrál jen sedm zápasů. Teď je ale fit a brousí si zuby na základní sestavu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Semih Kaya (Turecko)

Semih Kaya Sparta 2.jpg

V zimě se spekulovalo o jeho návratu do Galatasaraye, Semih Kaya, který je po odchodu Tomáše Součka nejlépe placeným hráčem ligy, ale nakonec zůstal na Letné. Během podzimu odehrál deset zápasů a dal dva góly. Kolik startů si připíše na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Dávid Hancko (Slovensko)

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant je ve Spartě na hostování z Fiorentiny. Na podzim i vinou zranění odehrál jen šest zápasů, na jaře by měl ale dostat hodně důvěry. Jeho výhodou je, že může hrát jak na kraji, tak i ve středu obrany.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 12

Costa Nhamoinesu (Zimbabwe)

Costa Sparta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Na kraji i uprostřed obrany může nastoupit také Costa Nhamoinesu. Čtyřiatřicetiletý zadák ze Zimbabwe je ve Spartě už od roku 2013, na podzim ale zasáhl jen do tří zápasů.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 12

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David Moberg Karlsson 19 Beranek CNC Profimedia.jpg

Sparta jej přivedla před rokem a David Moberg Karlsson odehrál velmi dobré jaro, během něhož dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Jenže na podzim vypadal jako vyměněný, zasáhl jen do čtyř zápasů a byl pouze stínem nebezpečného křídelníka. Kolik dostane prostoru nyní?

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Georges Mandjeck (Kamerun)

Georges Mandjeck Sparta.jpg

V úvodu sezony se zdálo, že Spartu opustí. Nakonec ale na Letné zůstal a dokonce se vrátil i do základní sestavy. Jednatřicetiletý kamerunský reprezentant může nastupovat jak ve středu zálohy, tak i ve stoperské dvojici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Guélor Kanga (Gabon)

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V létě mu končí smlouva a novou zřejmě nepodepíše. Ve Spartě ale na jaro zůstává, na Letné si totiž moc dobře uvědomují, jak je pro ně důležitý. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu dal na podzim deset branek a přidal k nim čtyři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 12

Srdjan Plavšič (Srbsko)

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Srbský rychlík na podzim zasáhl do 17 zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal čtyři nahrávky. Dostane čtyřiadvacetiletý krajní záložník tolik prostoru i na jaře?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 12

Tal Ben Chaim (Izrael)

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Sparta za něj před dvěma a půl lety zaplatila přes 70 milionů korun. Jenže Tal Ben Chaim odehrál všehovšudy jen dvacet zápasů, ve kterých nedal ani gól. V loňské sezoně si připsal dva starty a letos vinou zranění nepřidal ani jeden.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 12 / 12

Benjamin Tetteh (Ghana)

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Sezonu začal na hrotu útoku Libor Kozák, toho ale postupně připravil o místo Benjamin Tetteh. Dvaadvacetiletý ghanský útočník podzim končil s pěti brankami. Kolik jich přidá na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud