Sparta buduje nový tým. 8 hráčů, kteří už opustili Kalousovu družinu

Sparta touží po titulu. Zase! Čeká na něj už deset let a to je na klub takového jména dlouho. V O2 Areně proto přes léto nespí a spřádají plány na novou sezonu. Do té Sparta vstoupí se značně proměněným kádrem.

Bez názvu.jpg

Sparta získala dva nové brankáře, má tři posily ze severu Evropy, nové reprezentační obránce, s řadou hráčů už se ale také rozloučila. Kabinu pražského celku opustilo osm hokejistů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Vladimír Eminger

Vladimír Eminger.jpg

Pětadvacetiletý obránce odehrál v sezoně 2014/15 dva zápasy za reprezentaci, zdálo se, že na něm Sparta bude stavět, teď je ale vše jinak. Vladimír Eminger, jenž loni posbíral v 41 duelech pouhé tři body za nahrávky, byl už nechtěný a klub se s ním dohodl na ukončení smlouvy. Novou zatím bývalý bek Kärpätu jinde nepodepsal.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 9

Jan Buchtele

Jan Buchtele.jpg

Jan Buchtele zamířil po životní sezoně 2015/16 (dohromady v ní posbíral 47 bodů) do Jekatěrinburgu. První zahraniční angažmá mu ale příliš nevyšlo, v 39 duelech dal pět branek, přidal čtyři nahrávky, navíc vypadl z reprezentace a v závěru základní části se vrátil do Sparty. V play-off se však neprosadil a znovu odchází za hranice. Od nové sezony bude hrát za Slovan Bratislava.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Lukáš Cingel

Lukáš Cingel Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý slovenský obránce si loni připsal dvacet kanadských bodů, dokonce si zahrál na mistrovství světa, ve Spartě už ale pokračovat nebude a po třech letech mění dres. Bývalý útočník pražského Lva se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy a míří do Hradce Králové.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 9

Brian Ihnačák

Brian Ihnacak Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Rok a dost. Italský útočník Brian Ihnačák odehrál za Spartu 40 zápasů, dal v nich 11 branek a přidal deset asistencí, na nové smlouvě se ale nedohodl. Kde bude dvaatřicetiletý forvard, který působil i v Hradci Králové, pokračovat? To se zatím neví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 9

Filip Novotný

Filip Novotný.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant, který si v sezoně 2015/16 zachytal čtyři zápasy za Novokuzněck v KHL, byl letos sparťanskou dvojkou. Moc prostoru ale nedostal a tak znovu mění dres. Novým působištěm šestadvacetiletého gólmana se staly prvoligové Karlovy Vary, opačnou stranou putoval další brankář David Honzík.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 9

Tomáš Pöpperle

Tomáš Pöpperle Sparta 2.jpg

Nejbolestivější problém Sparty posledních let? Brankáři. Pražský klub se tak odhodlal ke změně, z Finska přišel Sami Aittokallio, z Karlových Varů Honzík a stávající dvojice gólmanů odešla. Dvaatřicetiletý Tomáš Pöpperle zamířil do Německa, kde to už velmi dobře zná. Od nové sezony bude chytat za Fischtown Pinguins.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Martin Procházka

Martin Procházka Sparta 2.jpg

Třiadvacetiletý útočník prošel všemi mládežnickými kategoriemi Sparty, do prvního týmu se ale nikdy natrvalo neprosadil. Loni krátce působil v Liberci, devět zápasů odehrál i za Plzeň a v dresu Indiánů se mu dařilo. Dal čtyři góly, přidal tři nahrávky a teď na západ Čech odchází na další hostování.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 9

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Loni oslavil historický titul s Libercem, poprvé si zahrál na mistrovství světa a poté zamířil do Čeljabinsku. Vinou zdravotních problémů ale odehrál jen dva zápasy a v průběhu základní části posílil Spartu. Dohromady nastoupil k 26 duelům, v nichž zaznamenal 18 kanadských bodů, produktivní byl i na mistrovství světa a znovu míří do ciziny.

Novým působištěm osmadvacetiletého forvarda se stal švýcarský Fribourg-Gottéron, ve kterém se sejde s Michalem Birnerem a Romanem Červenkou.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud