Qazim Laci  Stejně jako Kairinen dorazil do Prahy v průběhu minulé zimy. Na jaře o svou pozici bojoval, přesto se stal důležitým hráčem na cestě za titulem. Letos už patří do základu a ve středu pole vytvořil hodně silnou dvojku s Kairinenem. V 17 podzimních ligových zápasech zapsal jeden gól a šest nahrávek.
 Lukáš Sadílek  Český reprezentant je ve Spartě od léta roku 2022. Po svém příchodu ze Slovácka figuroval v základní sestavě a dobrými výkony pomohl Pražanům k loňskému titulu. Jenže na podzim už v takovém laufu nebyl a často začínal jen mezi náhradníky. Přednost měli Kairinen a Laci.
 David Pavelka  Bývalý reprezentant už nepatří do základní sestavy, svou úlohu ve Spartě ale stále má. Během podzimu se na plac dostal šestkrát, navíc předává zkušenosti mladším. Trenér Priske ví, že se na dvaatřicetiletého Davida Pavelku může kdykoliv spolehnout.
 Markus Solbakken  Bude zajímavé sledovat, jak se sparťanskou sestavou zamíchá očekávaný příchod Markuse Solbakkena. Třiadvacetiletý norský středopolař, jehož otec trénuje norskou reprezentaci, by měl na Letnou už brzy dorazit z Viking Stavanger, který za hráče získá okolo 50 milionů korun. Defenzivní štít má kvality na to, aby se ihned postavil do základní sestavy.
5
Fotogalerie

Sparta bude mít z čeho vybírat. 5 středních záložníků, kteří by na jaře měli působit na Letné

Sparta po podzimu vládne tabulce. Pokračuje taky v Evropské lize, a tak na jaro potřebuje hodně široký kádr.

Sparta by měla jít do jarních bojů s pěti kvalitními středními záložníky. Které hráče by měl mít trenér Brian Priske na tento post k dispozici? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Kaan Kairinen

Bez názvu.jpg

Pětadvacetiletý finský reprezentant přišel do Sparty před rokem a ihned se stal jedním z lídrů rudé družiny. Na jaře dal gól a přidal čtyři nahrávky, letos má v lize bilanci 2+4. Drží si pevný flek v sestavě, patří k oporám.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Qazim Laci

Quazim Laci Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Kairinen dorazil do Prahy v průběhu minulé zimy. Na jaře o svou pozici bojoval, přesto se stal důležitým hráčem na cestě za titulem. Letos už patří do základu a ve středu pole vytvořil hodně silnou dvojku s Kairinenem. V 17 podzimních ligových zápasech zapsal jeden gól a šest nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Sadílek

Lukáš Sadílek Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Český reprezentant je ve Spartě od léta roku 2022. Po svém příchodu ze Slovácka figuroval v základní sestavě a dobrými výkony pomohl Pražanům k loňskému titulu. Jenže na podzim už v takovém laufu nebyl a často začínal jen mezi náhradníky. Přednost měli Kairinen a Laci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Pavelka

profimedia-0731353181.jpg

Bývalý reprezentant už nepatří do základní sestavy, svou úlohu ve Spartě ale stále má. Během podzimu se na plac dostal šestkrát, navíc předává zkušenosti mladším. Trenér Priske ví, že se na dvaatřicetiletého Davida Pavelku může kdykoliv spolehnout.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Markus Solbakken

profimedia-0809455447.jpg

Bude zajímavé sledovat, jak se sparťanskou sestavou zamíchá očekávaný příchod Markuse Solbakkena. Třiadvacetiletý norský středopolař, jehož otec trénuje norskou reprezentaci, by měl na Letnou už brzy dorazit z Viking Stavanger, který za hráče získá okolo 50 milionů korun. Defenzivní štít má kvality na to, aby se ihned postavil do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud