Bořek Dočkal - Lídr a kapitán sparťanského týmu. Po odchodu Kangy na něm bude hra letenské zálohy stát ještě víc. Jednatřicetiletý Bořek Dočkal má místo v sestavě jisté. Foto: Profimedia.cz
 Adam Karabec - Sedmnáctiletý záložník si v uplynulém ročníku odbyl ligovou premiéru a ukázal hodně zajímavý potenciál. Adam Karabec zasáhl do deseti zápasů a vstřelil i první ligový gól. Také letos dostane hodně prostoru. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michal Trávník - Během své premiérové sezony ve Spartě odehrál 28 zápasů, v produktivitě však zaostával za svými čísly z Jablonce. Po odchodu Kangy by ale mohl mít jinou roli, v přípravě se zatím jeví velmi dobře. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Sáček - Ve středu zálohy může nastoupit také Michal Sáček. Třiadvacetiletý univerzál může naskočit taky na pravém kraji obrany, tam by měl ale dostávat prostor Andreas Vindheim. Sáček by se tak mohl vrátit do zálohy. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Sparta bez Kangy. Toto je 8 hráčů z Letné, kteří mohou nastoupit ve středu zálohy

Sparta se rozloučila s Guélorem Kangou, který se vrátil do Bělehradu. Kouč Václav Kotal má však dost možností, jak jej nahradit.

Bořek Dočkal Kanga 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Guélor Kanga byl ve Spartě klíčovou postavou. Záložník z Gabonu se však vrátil do Srbska a na Letné ho budou muset nahradit. Kouč Václav Kotal má však z čeho vybírat a na Kangovo místo může použít hned osm hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 9

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal 20.jpg

Lídr a kapitán sparťanského týmu. Po odchodu Kangy na něm bude hra letenské zálohy stát ještě víc. Jednatřicetiletý Bořek Dočkal má místo v sestavě jisté.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmnáctiletý záložník si v uplynulém ročníku odbyl ligovou premiéru a ukázal hodně zajímavý potenciál. Adam Karabec zasáhl do deseti zápasů a vstřelil i první ligový gól. Také letos dostane hodně prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Michal Trávník

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Během své premiérové sezony ve Spartě odehrál 28 zápasů, v produktivitě však zaostával za svými čísly z Jablonce. Po odchodu Kangy by ale mohl mít jinou roli, v přípravě se zatím jeví velmi dobře.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Michal Sáček

Michal Sáček Sparta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ve středu zálohy může nastoupit také Michal Sáček. Třiadvacetiletý univerzál může naskočit taky na pravém kraji obrany, tam by měl ale dostávat prostor Andreas Vindheim. Sáček by se tak mohl vrátit do zálohy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho místo je spíše na křídle, může naskočit i na hrotu, ve Spartě ale moc dobře ví, že Adama Hložka mohou využít i ve středu zálohy. Bude on tím mužem, kdo nahradí Kangu, nebo jej kouč Václav Kotal využije jinde?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel před rokem z Brna a během premiérové sezony v letenském dresu odehrál 23 zápasů a ukázal, že s ním na Letné mohou počítat. Jeho místo je ale níž, než hrál Kanga.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Jan Fortelný

Jan Fortelný Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O své místo na Letné se hlásí také Jan Fortelný. Jednadvacetiletý záložník, jenž naposledy hostoval v Jihlavě, ve Spartě prodloužil smlouvu do roku 2023 a rve se o místo v prvním týmu. Vybojuje ho?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Filip Havelka

Filip Havelka ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve hře je také Filip Havelka, který v lize debutoval ve sparťanském dresu v sezoně 2016/17. Další zkušenosti sbíral v Liberci a Českých Budějovicích, za které loni odehrál 25 zápasů. Spartu zaujal, a tak si ho trenér Kotal stáhl zpátky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud