Sparta bere Jugase a má pět stoperů. Kdo z nich to v létě odskáče?

Letošní sezona ještě neskončila, elitní ligové týmy už ale začínají zbrojit na nový ročník. Aktivní je také pražská Sparta, která je na lovu a zdá se, že brzy přivede dvě nové posily. Jednou z nich je další obránce.

202320463.jpg

Letenští musí posílit. Spartu tlačí bota na několika postech a jedním z nich je místo stopera. Ve středu obrany ale začíná být přetlak a zdá se, že někdo bude muset brzy z kola ven. Jména pěti sparťanských stoperů i jejich aktuální vyhlídky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mario Holek

Mario Holek 2.jpg

Výhodou třicetiletého Maria Holka je, že umí hrát jak na místě defenzivního záložníka, tak na stoperu. Tento post je mu nyní bližší, na jaře chyběl jen dvakrát v základní sestavě, přesto se na jeho hlavu snáší poměrně častá kritika. Holek, který je ve Spartě od roku 2012, má sice v současné době poměrně silnou pozici, v létě ale může být vše jinak.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

David Hovorka

David Hovorka 2.jpg

Sparťanský odchovanec hrál od roku 2015 za Liberec. Pod Ještědem nabral cenné zkušenosti, zahrál si evropské poháry a stal se jedním z pilířů sestavy. Od konce října sice nenastoupil kvůli zranění, přesto v zimě změnil dres a přestoupil na Letnou. Jakmile se vykurýruje, porve se o místo v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Jakub Jugas

Jakub Jugas.jpg

Jakub Jugas hráčem Sparty ještě není, to se ale brzy změní a pětadvacetiletý stoper ze Zlína přestoupí na Letnou. Pražský klub o něj dlouho stál a teď to vypadá, že transfer míří do zdárného konce. V Baťově městě prokázal výborné kvality a brousí si zuby na místo v základní sparťanské sestavě. Uspěje?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Zkušený obránce se v létě vrátil po osmi letech strávených v Leverkusenu a Fenerbahce na Letnou, sparťanští fanoušci od něj ale čekali víc. Účastník tří evropských šampionátů si přesto drží pevné místo v základní sestavě a v minulém kole dal už třetí ligový gól. Ve Spartě pravděpodobně zůstane.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Ondřej Mazuch

Ondřej Mazuch Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Nejohroženější stoper? Zřejmě ano. Sparta ho přivedla v roce 2015 zraněného z Dněpru, bývalého beka Fiorentiny a Anderlechtu si ale hýčkala a těšila se na jeho návrat. Fanfáry u však ale nezněly, Ondřej Mazuch se nedostal na očekávanou úroveň, až příliš často chyboval a v letošní sezoně zasáhl i vinou zranění jen do 14 duelů. Co s ním bude dál?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud