Sparta a Slavia bez opor. 3 ligoví hráči, kteří míří na Africký pohár národů

Sparta a Slavia bez opor. 3 ligoví hráči, kteří míří na Africký pohár národů

Sparta a Slavia bez opor. 3 ligoví hráči, kteří míří na Africký pohár národů

Zatímco fotbalové Euro či mistrovství světa se hrávají v létě, Africký pohár národů startuje už za pár dní. Elitní velkokluby se budou muset vypořádat s nepříjemnými ztrátami, což letos platí i pro české týmy.

Vuvuzela.jpg
Africký pohár národů se letos hraje v Gabonu. (Ilustrační foto: Profimedia.cz)

Africký pohár národů se hraje co dva roky. Naposledy ho hostila Rovníková Guinea, letos se turnaj koná v Gabonu. Na mistrovství Afriky míří například Wilfried Zaha, Salomon Kalou, ale i tři hráči z ePojisteni.cz ligy, kteří patří k oporám Sparty, respektive Slavie. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Costa Nhamoinesu (Zimbabwe)

Costa 2.jpg

V létě se zdálo, že jeho kroky míří pryč z Letné, na kterou přišel v roce 2013. Třicetiletý Costa Nhamoinesu však prodloužil smlouvu se Spartou a znovu patří k důležitým členům defenzivních řad rudého týmu. Mistrovství Afriky, na kterém se Zimbabwe představí po dlouhých 11 letech, ale může jeho pozicí zamávat.

Sparta totiž investovala přes 30 milionů korun a z Rumunska dorazil o sedm let mladší Bogdan Vatajelu, který nepřišel leštit lavičku náhradníků. Usedne na ni tedy Costa, jehož Zimbabwe je ve skupině s Alžírskem, Tuniskem a Senegalem jasným outsiderem?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Simon Deli (Pobřeží slonoviny)

Simon Deli Slavia.jpg

Neprosadil se ve Spartě, hrál v Českých Budějovicích i v Příbrami, v roce 2015 posílil Slavii a rychle se z něj stal jeden z nejlepších stoperů v české lize. To neuniklo pozornosti z Pobřeží slonoviny a pětadvacetiletý bek si před necelými dvěma lety odbyl reprezentační premiéru.

Aktuálně má na kontě čtyři starty, zatím je spíše hráčem na lavičku náhradníků, místo v týmu „slonů“ si ale drží a Slavii bude chybět. Jak moc? Pobřeží slonoviny před dvěma lety celý turnaj vyhrálo a favoritem bude i letos. Pokud dojde až do finále, Deli se Slavii vrátí pár dní před začátkem ligy. I proto přišel z Teplic Michael Lüftner.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Michael Ngadeu-Ngadjui (Kamerun)

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Michael Ngadeu-Ngadjui přišel do Slavie v létě za poměrně vysoké odstupné z Rumunska. Úvod angažmá mu v Edenu nevyšel, proto se „předělal“ ze stopera na defenzivního záložníka a rázem se stal jednou z ozdob ligy.

To ho vyneslo do kamerunské reprezentace, za kterou odehrál na podzim tři zápasy – všechny v základní sestavě. Teď šestadvacetiletý reprezentant, který kvůli kartám nemůže nastoupit v prvním jarním kole, míří i na africký šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud