Henrik Pürg   Čtyřiadvacetiletý stoper toho ještě v dospělé reprezentaci tolik neodehrál, jeho role ale určitě poroste. Henrik Pürg totiž patří k nejlepším estonským středním obráncům, což potvrzoval už v mládežnických reprezentačních kategoriích. Na klubové úrovni nosí dres Flory Tallinn.  Foto: Profimedia.cz
 Michael Lilander  Třiadvacetiletý pravý bek, který může naskočit i v záloze, prošel všemi výběry estonské mládežnické reprezentace. A hodně důležitou roli zastává i v seniorském týmu. Na klubové úrovni patří Floře Tallinn. Jinde než v Estonsku zatím nehrál. Foto: Profimedia.cz
 Mark Oliver Roosnupp   Bacha na něj. Mark Oliver Roosnupp umí naskočit na obou křídlech i na hrotu sestavy a patří k největším ofenzivním hrozbám estonské reprezentace. Třiadvacetiletý útočník hraje za Levadiu Tallinn.  Foto: Profimedia.cz
 Rauno Sappinen   Rauno Sappinen podle portálu transfermarkt.de aktuálně stojí 500 tisíc eur a je nejdražším hráčem národního týmu. Pětadvacetiletý útočník hraje za Floru Tallinn, má však za sebou taky angažmá v Belgii, Nizozemsku nebo Slovinsku. Na kontě má šest reprezentačních branek.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Soupeře Čechů drtí covid. Podívejte se na pět největších „hvězd” estonské reprezentace

Česká fotbalová reprezentace dnes zahájí svou kvalifikační pouť o postup na mistrovství světa. Prvním soupeřem Schicka a spol. bude Estonsko.

Konstantin Vassiljev.jpg

Česká reprezentace dnes startuje kvalifikační pouť o postup na světový šampionát, který se příští rok odehraje v Kataru. Úvodním soupeřem českého týmu bude Estonsko, jehož nominaci výrazně ovlivnil koronavirus. I tak je ale v estonským týmu několik zajímavých hráčů. Jména pěti „nejznámějších” z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Henrik Pürg 

Henrik Pürg.jpg

Čtyřiadvacetiletý stoper toho ještě v dospělé reprezentaci tolik neodehrál, jeho role ale určitě poroste. Henrik Pürg totiž patří k nejlepším estonským středním obráncům, což potvrzoval už v mládežnických reprezentačních kategoriích. Na klubové úrovni nosí dres Flory Tallinn. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michael Lilander 

Michael Lilander.jpg

Třiadvacetiletý pravý bek, který může naskočit i v záloze, prošel všemi výběry estonské mládežnické reprezentace. A hodně důležitou roli zastává i v seniorském týmu. Na klubové úrovni patří Floře Tallinn. Jinde než v Estonsku zatím nehrál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mark Oliver Roosnupp 

Mark Oliver Roosnupp.jpg

Bacha na něj. Mark Oliver Roosnupp umí naskočit na obou křídlech i na hrotu sestavy a patří k největším ofenzivním hrozbám estonské reprezentace. Třiadvacetiletý útočník hraje za Levadiu Tallinn. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Rauno Sappinen 

Rauno Sappinen.jpg

Rauno Sappinen podle portálu transfermarkt.de aktuálně stojí 500 tisíc eur a je nejdražším hráčem národního týmu. Pětadvacetiletý útočník hraje za Floru Tallinn, má však za sebou taky angažmá v Belgii, Nizozemsku nebo Slovinsku. Na kontě má šest reprezentačních branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Konstantin Vassiljev 

Konstantin Vassiljev 2.jpg

Nejznámějším hráčem na estonské soupisce je Konstantin Vassiljev. Už šestatřicetiletý záložník je kapitánem a suverénně nejzkušenějším hráčem týmu. Hrával v Rusku, působil ve Slovinsku a několik let kopal taky v Polsku. V roce 2019 odešel z Gliwic do Levadie Tallinn, kde taky nejspíš dohraje kariéru. V národním týmu nasázel už 25 branek. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud