Soupeř Sparty? 5 elitních hráčů Frölundy v letošním ročníku Ligy mistrů

Soupeř Sparty? 5 elitních hráčů Frölundy v letošním ročníku Ligy mistrů

Soupeř Sparty? 5 elitních hráčů Frölundy v letošním ročníku Ligy mistrů

Před třemi lety se Lev Praha stal prvním domácím týmem, který postoupil do finále Kontinentální hokejové ligy, teď si pražská Sparta zahraje coby premiérový český klub o titul v hokejové Lize mistrů. Proti ale stojí silný soupeř – Frölunda.

Bez názvu.jpg

Třetí ročník novodobé Ligy mistrů spěje do cíle. Jedno se však nemění, Frölunda je opět ve finále. Hlinku, Pecha a spol. čeká náročný soupeř plný skvělých individualit. Na koho si Sparta musí dát obzvlášť velký pozor? Jména pěti nejvýraznějších tahounů týmu v letošní sezoně Ligy mistrů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Johan Gustafsson

Johan Gustafsson.jpg

Čtyřiadvacetiletý gólman byl v roce 2010 draftován Minnesotou, do prvního týmu Wild se ale zatím neprosadil. Dva roky strávil na farmě a loni zamířil do Frölundy. V letošní sezoně je pevnou jedničkou a podává velmi dobré výkony. V devíti zápasech Ligy mistrů dostal jen devět branek a pyšní se vyšší než 92,5% úspěšností zákroků. Najdou na něj hráči Sparty recept?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Joel Lundqvist

Joel Lundqvist.jpg

Sparta má Lukáše Pecha, který je s 12 kanadskými body druhým nejproduktivnějším hráčem aktuálního ročníku Ligy mistrů. Lépe je na tom jen Joel Lundqvist, který dovedl Frölundu až do finále. Čtyřiatřicetiletý útočník, který má ve sbírce dva tituly mistra světa, dal v letošním ročníku tři branky a navrch přidal deset asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Victor Olofsson

Victor Olofsson.jpg

Další hráč, od něhož hrozí obrovské nebezpečí. Victor Olofsson má teprve 21 let, přesto je jednou z největších zbraní týmu. V letošní sezoně Ligy mistrů dal už pět branek a přidal čtyři asistence. Velmi platný je i v domácí soutěži.

Mladý forvard, jehož v roce 2014 draftovalo Buffalo a který loni debutoval v reprezentaci, přešel do Frölundy  před sezonou z MODO. V novém prostředí se mu zatím daří náramně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Henrik Tommernes

Henrik Tommernes.jpg

Nejproduktivnějším bekem aktuálního ročníku je Yannick Rathgeb z Fribourghu. Hned za ním je Henrik Tommernes, který se ve finále postaví proti Spartě.

Šestadvacetiletý obránce byl draftován Vancouverem, v NHL si ale nikdy nezahrál. Převážnou část kariéry strávil ve Frölundě, ve které se letos stal asistentem kapitána. Reprezentant Tre Kronor je hodně produktivní, což potvrzuje i v Lize mistrů. Na kontě má tři góly a šest nahrávek. Snad tuto bilanci nerozšíří ve finále se Spartou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Casey Wellman

Casey Wellman.jpg

Jen pěti hráčům se povedlo dát v letošním ročníku šest branek. Je mezi nimi Lukáš Pech s Tomášem Netíkem, ale taky Američan Casey Wellmann z Frölundy, který má na kontě i šest asistencí. Devětadvacetiletý centr, který odehrál pár zápasů za Minnesotu a Washington, se loni vydal ze zámoří do Evropy. Nejprve byl ve Spartaku Moskva a letos válí ve Švédsku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud